Choć w przypadku trzeciego odcinka trasy to dopiero początek prac, widać już ślad, po którym zbudowany zostanie nowy kręgosłup komunikacyjny Płocka. Patrząc z góry możemy już też zobaczyć zaznaczone miejsca, gdzie powstaną skrzyżowania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Firma PORR S.A., która wygrała przetarg na budowę trzeciego etapu tzw. małej obwodnicy łączącego ulicę Bielską z Długą, weszła na plac budowy pod koniec maja.

Obwodnica z lotu ptaka - obejrzyj galerię zdjęć

Prace wykonawca zaczął od przeszukania saperskiego i wycięcia drzew, które rosły w miejscu planowanej nowej trasy. Następnie rozpoczęło się przygotowanie gruntu pod budowę drogi. W efekcie, choć w przypadku trzeciego odcinka to dopiero początek prac, widać już ślad, po którym zbudowany zostanie nowy kręgosłup komunikacyjny Płocka. Patrząc z góry możemy już też zobaczyć zaznaczone miejsca, gdzie powstaną skrzyżowania.

Cała obwodnica ma być gotowa do końca czerwca 2018 roku. Wówczas od ronda Wojska Polskiego do ul. Łukasiewicza pojedziemy w 8,5 minuty.

Drugi etap natomiast, który połączy istniejący już węzeł Boryszewo z ulicą Bielską, ma być gotowy do końca listopada tego roku. Najważniejszymi jego obiektami będą dwa wiadukty na Bielskiej – drogowy i kolejowy. Dzięki nim płynność ruchu będzie zdecydowanie lepsza: tory i Bielska pobiegną górą, a obwodnica – pod nimi. Już oddanie tego odcinka usprawni komunikację w Płocku oraz wyeliminuje ruch samochodów ciężarowych z centrum miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem