Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Licencję uzyskało osiem klubów, które spełniły kryteria sportowe, prawne, finansowe i infrastrukturalne do udziału w rozgrywkach w sezonie 2017/18. Są to: Orlen Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Stal Mielec, Wybrzeże Gdańsk, Chrobry Głogów, Meble Wójcik Elbląg, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Oraz beniaminek MKS Kalisz, którego zawodnikiem niedawno został Zbigniew Kwiatkowski.

W przypadku siedmiu klubów (Gwardia Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, KPR RC Legionowo, Sandra Spa Pogoń Szczecin, Spójnia Gdynia, Azoty Puławy) decyzja o wydaniu licencji została odroczona. Kluby te muszą uzupełnić dokumentację licencyjną. Wnioski ponownie zostaną rozpatrzone 12 lipca.

A co z Vive? Klub dostał od komisarza zgodę na złożenie dokumentów do 28 lipca. Decyzja w sprawie licencji dla kielczan zostanie wydana do 4 sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.