Najpierw, w sobotę, w kościele w parafii pw. św. Faustyny - Apostołki Miłosierdzia Bożego odbył się VI Festiwal Chórów Cantate Rogozino 2017. Jak co roku chórzyści występowali w dwóch kategoriach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie galerię zdjęć z Rogozina

W pierwszej – chóry wielogłosowe – prezentują się zawsze głównie chóry kościelne, a w drugiej – chóry z domów kultury, przede wszystkim z seniorami w składzie. Oto wyniki...

... w kategorii chórów wielogłosowych:

– 1. miejsce: Tibi Cantamus z parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku,

– 2. miejsce: Gloria z parafii Korzeń,

– 3. miejsce: Eklezja z parafii w Rogozinie.

... w drugiej kategorii:

– 1. miejsce: Zespól Ludowy Grzybowianki ze Słubic,

– 2. miejsce: Vox Cordis z Gminnego Centrum Kultury i Tradycji wsi Gminy Gostynin,

– 3. miejsce: Złota Jesień z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Natomiast w niedzielę parafia świętowała z 12 parami jubileusze małżeńskie (25 i 50 lat) – uroczystą mszę odprawił proboszcz ks. Janusz Wiśniewski. A potem razem z innymi organizatorami zaprosił na piknik naukowy prowadzony przez firmę Zakątek Odkrywców. Dzieci mogły spędzić czas, łącząc zabawę i naukę, wykonywały ciekawe doświadczenia, uczyły się kreatywności i rozwijały wyobraźnię, miały też do wyboru gry sprawnościowe. Na koniec w świetlicy Przystanek chętni obejrzeli sztukę „Szewc Dratewka”. Łącznie z dekoracjami, lalkami i innymi rekwizytami przygotowali ją rodzice i wolontariusze ze świetlicy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Fajnie było Brajanki i Dżesik się ubawiłyi
już oceniałe(a)ś
0
0