Widzieliście naszą fontannę tylko z poziomu placu przed ratuszem? No to zerknijcie na nią z góry... Co za obrazki! A - jak donosi Agencja Rewitalizacji Starówki - to nie koniec możliwości Afrodyty...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nocny pokaz Afrodyty - zdjęcie z drona
Nocny pokaz Afrodyty - zdjęcie z drona  Fot. Dominik Dziecinny

Tu obejrzycie zdjęcia z drona...

... a tu z poziomu placu przed ratuszem

Oto mail przesłany do nas właśnie z ARS:

„Afrodyta odzyskała dawną świetność, ale nie wszyscy wiemy, bo nie możemy wiedzieć, że to nie wszystko, co potrafi. Wczorajszy pokaz był jedynie próbą generalną przed nowym rozdziałem życia naszej fontanny.

Podstawowa potrzeba to dobór repertuaru, wczorajszy był bardzo przypadkowy, pojawiła się muzyka współczesna, klasyka a także piosenka z tekstem, aby zademonstrować różnice między utworami. Naszym skromnym zdaniem Afrodyta najbardziej „lubi” muzykę poważną, ale na pewno będzie z nami współpracować przy innym repertuarze. Ciekawostką, którą warto się podzielić jest fakt, iż wczoraj fontanną sterował automat, woda i światła tańczyły po prostu w rytm muzyki.

Fontanna ma teraz także możliwość ręcznego sterowania, oznacza to, że każdą dyszę można ustawić indywidualnie do rytmu i melodii. Praca nad jednym utworem w tej wersji trwa od 3 do 4 dni. I taki pokaz, dopracowany i wyreżyserowany od podstaw, chcemy Państwu zaprezentować niebawem, do tego potrzebna nam Państwa pomoc w wyborze repertuaru. Niech będzie to nasza wspólna inicjatywa. Stwórzmy wspólnie widowisko godne Afrodyty, niech pokaże na co ją stać...

Nasza propozycja jest następująca. Państwo przekazujecie swoje pomysły, my zrobimy ranking najczęściej pojawiających się tytułów i przeprowadzimy głosowanie. Oczywiście nie obejdzie się bez upominków i nagród”.

Podpowiecie Agencji Rewitalizacji Starówki, jak wykorzystać Afrodytę? I jakie utwory zabrzmiałyby w parze z nią najlepiej? Piszcie do nas (listy@plock.agora.pl), my przekażemy Wasze propozycje do ARS.

Nocny pokaz na Starym Rynku. Afrodyta jak za dawnych lat. Kolorowa, podświetlona, grająca [FOTO]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem