Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

W ramach imprezy, która odbyła na kąpielisku Sobótka, zostały przeprowadzone piąte mistrzostwa Polski lekarzy w triathlonie MTB oraz Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów w triathlonie. Amatorzy musieli przepłynąć 375 metrów, przejechać na rowerze 8 km i przebiec 2,5 km. Najlepiej i najszybciej z całą trasą poradził sobie Sławomir Pruchniewski (Asseco Active Team), tuż za nim ze stratą zaledwie 23 sekund linię mety przekroczył Tomasz Górecki z PTT Delta Płock. Trzeci był Jakub Stankiewicz (Zgierska Stadnina Ogierów Triathlonowych).

Lekarze i zawodowcy mieli do pokonania: 750 metrów w wodzie, 20 km na rowerze i 5 km biegiem. Wśród lekarzy triumfował Piotr Kalinowski z Włocławka (Lekarska Grupa Kolarska), drugi był Dawid Nowak z Łodzi (Ruch Kluch), a trzeci Grzegorz Augustyniak z Płocka reprezentujący klub PTT Delta.

Wśród pań w kategorii do 29 lat triumfowała Maria Wolff-Stefaniak z Poznania, a w kat. 30-44 lata Joanna Strzelecka z Warszawy.

Jeśli chodzi o zawodowców, bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Szymanowski (Szymanowski Triathlon Team). Na drugim stopniu podium stanął Filip Przymusiński (UAM Triathlon Poznań), a na trzecim Rafał Piekarski (Hurom Tri Team).

Organizatorzy przygotowali również krótki film podsumowujący XII Triathlon o Puchar Płocka. Zobaczcie go koniecznie

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.