Świetne wieści płyną z kortów tenisowych Wisły Płock, gdzie rozgrywany jest 23. Płock Orlen Polish Open w tenisie na wózkach. Niespodziankę dużego kalibru sprawił w czwartek zawodnik klubu SIKT Płock Kamil Fabisiak. Wyeliminował z turnieju rozstawionego z numerem 1 Evansa Maripę (RPA).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obaj zawodnicy tylko raz mieli okazję grać ze sobą. Było to pięć-sześć lat temu. Przed meczem było jedynie wiadomo, że Maripa w światowym rankingu ITF Wheelchair Tennis jest sklasyfikowany na 12. miejscu, a Kamil Fabisiak jest 20.

– Teoretycznie Maripa jest lepszym zawodnikiem ode mnie. Ale paradoksalnie, to zadziałało na moją korzyść – opowiada Kamil. – Bo to on musiał coś udowodnić. Ja miałem zrobić swoje, czyli zagrać dobry mecz. Podszedłem do pojedynku spokojnie, na luzie, w pełni skoncentrowany.

Kamil wygrał pierwszego seta 6:2, w drugim przegrał 3:6. O tym, kto zwycięży, decydował tie-break. W nim zawodnik SIKT Płock był w poważnych tarapatach, przegrywał 2:5. – Maripa miał kilka piłek meczowych, ale zdołałem się obronić – cieszy się Kamil. – Byłem konsekwentny w tym, co robię. I to poniosło mnie do sukcesu.

Po raz pierwszy w historii Płock Orlen Polish Open zawodnik SIKT Płock znalazł się w najlepszej czwórce turnieju.

W piątek, w półfinale rywalem Kamila będzie Francuz Frederic Cattaneo – ubiegłoroczny finalista, dwukrotnie (2013 i 2015) wygrywał Płock Orlen Polish Open.

– Znam Frederica, niedawno grałem przeciwko niemu i wiem, że trudno jest go czymś zaskoczyć na korcie. Czeka mnie trudny mecz, ale to on będzie musiał coś udowodnić – podkreśla Kamil Fabisiak, który już w czwartek stanął naprzeciw Francuza – w grze deblowej. Partnerem Kamila był Austriak Martin Legner, a Francuz wystąpił w duecie z Evansem Maripą. Dalej grają ci ostatni.

W drugim meczu singlistów o finał zagrają dwaj Holendrzy: triumfator pierwszej edycji płockiego turnieju Ricky Molier i turniejowa „dwójka” Tom Egberink, który broni tytułu wywalczonego w ubiegłym roku.

W piątek pierwsze starcie o godz. 10, zapraszamy na trybuny, wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Kamil i trener.Kamilu, jacku gratulacje.Teraz do finału.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0