Mieszkam na Podolszycach Południe w pobliżu placu zabaw dla dzieci. Plac sponsorowany był przez Orlen - świetna idea i wykonanie nie najgorsze. Już z drugim dzieckiem spędzamy tam wolne chwile. Jest jednak jedna niedogodność, która ogranicza korzystanie z placu zabaw - pisze czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dodaje: „Chodzi o piaskownicę dla najmłodszych dzieci. Znajduje się ona pośrodku placu, w miejscu najbardziej nasłonecznionym. W okresie wysokich temperatur nie sposób korzystać z piaskownicy. Rozmawiałem z innymi rodzicami i mają podobne odczucia. Gdyby udało się w tym miejscu postawić jakiś parasol, który dawałby cień dla najmłodszych dzieci, byłoby super. Obiekt jest monitorowany. Jest tam pan, który pilnuje terenu, więc raczej parasol byłby chroniony – nikt by go nie zabrał. Pozwoliłoby to w pełni korzystać z tej atrakcji. W chwili obecnej dostęp ogranicza się do wczesnych godzin porannych lub popołudniowych.”

Maja Syska-Żelechowska, dyrektor wydziału kształtowania środowiska w płockim magistracie, odpowiada:

– Plac zabaw na terenie lasku brzozowego został wybudowany w 2011 roku. Wszystkie znajdujące się na placu urządzenia zabawowe posiadają stosowne certyfikaty i poddawane są okresowym przeglądom. W przypadku istniejącej piaskownicy, skontaktujemy się z jej producentem w sprawie możliwości doposażenia w daszek. Przy braku możliwości dokupienia zadaszenia, konieczna byłaby wymiana na piaskownicę zadaszoną, spełniającą wszystkie wymogi bezpieczeństwa i posiadającą certyfikat zgodności z odpowiednią normą. Wystąpimy do właściwej komórki Urzędu Miasta, aby to było uwzględnione w planach inwestycyjnych. Przedstawione przez użytkownika rozwiązanie tj. montaż parasola, nie wchodzi w grę z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem