Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na ulicach Cekanowa zawodnicy ścigali się – choć większość podeszła do biegów jak do zwykłej zabawy – na dwóch dystansach.

Tu znajdziecie całą galerię zdjęć

Ci bardziej wprawieni zmierzyli się z dystansem 10,5 km, bohaterami byli również ci, którzy uporali się z 3,5 km. Wśród tych drugich byli zarówno biegacze, jak i rolkarze, i fani Nordic Walking.

Najmłodszym dopiero co udało się stanąć niedawno na nogach, mogli się sporo nauczyć od tych, którzy skończyli 70 lat. Ci, którzy zapisali się wcześniej, dostali pakiety startowe z okolicznościową koszulką, każdy mógł wziąć udział w zbiorowej profesjonalnej rozgrzewce.

Bieg Wiosny 2017 w SłupnieBieg Wiosny 2017 w Słupnie 

W trakcie biegów i pomiędzy nimi swoimi umiejętnościami chwalili się młodzi judocy, cheerleaderki, zespoły taneczne, można było spróbować sił na ściance wspinaczkowej. Konferansjerką zajął się nauczyciel angielskiego z podstawówki w Słupnie Sławomir Chwiałkowski – miał szczególne powody do zadowolenia – jego uczniowie z VIa jeszcze nigdy nie wystawili tak licznej reprezentacji – w tym roku specjalizującej się w jeździe na rolkach.

Bieg Wiosny 2017 w SłupnieBieg Wiosny 2017 w Słupnie 

Przy GOK-u w Cekanowie byli też m.in.:

Adam Majewski z córkąAdam Majewski z córką 

- Adam Majewski, były piłkarz Petrochemii Płock, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Panioniosu Ateny.

Szymon Marciniak z córką, która też pochwaliła się swoimi zdolnościami tanecznymiSzymon Marciniak z córką, która też pochwaliła się swoimi zdolnościami tanecznymi 

- Szymon Marciniak, jeden z najlepszych sędziów piłki nożnej na świecie (w czwartek prowadził półfinałowy mecz Ligi Europy: Olympique Lyon – Ajax Amsterdam) i podobnie jak Adam Majewski - mieszkaniec gminy Słupno. Wszyscy zastanawiali się, jak spisałby się na którymś z dystansów. Może w przyszłym roku...

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.