Możesz być dorosły albo chodzić jeszcze do szkoły (ponadgimnazjalnej), możesz być sam albo w trzyosobowym zespole. Musisz mieć tylko własny sprzęt i narzędzia programistyczne, smykałkę do programowania i dobre pomysły. Jeśli spełniasz te warunki - zgłoś się do maratonu programowania w Płocku i zawalcz o cenne nagrody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urząd miasta ogłosił właśnie nabór do tej imprezy, a rozpocznie się ona 20 maja o godz. 8.30 i potrwa nieprzerwanie do 21 maja do 18.

Hackathon to wyzwanie dla wszystkich, którzy zajmują się programowaniem, także amatorsko, bo przecież wśród amatorów talentów nie brakuje. Zazwyczaj jest tak, że w jednakowym krótkim czasie – choćby w weekend – osoby takie pracują nad określonym zadaniem, tworząc np. aplikacje – ciekawe, nowatorskie, atrakcyjne wizualnie.

Takie maratony organizowane są przez miasta, ministerstwa. W ub.r. ogromny hackathon zorganizowano w Arenie Kraków. Dotyczył m.in. nawigacji wewnątrz budynku, możliwości wzbogacania pokazów i koncertów, zamawiania jedzenia i napojów, handlu i sprzedaży, nagród i strefy VIP.

Płock przed programistami postawił inne zadanie: „Wykorzystując otwarte bazy danych, które udostępnia UM Płocka macie okazję stworzyć aplikację, która podniesie komfort życia mieszkańców miasta. Skupiamy się na aspektach turystycznych i rekreacyjnych Płocka” – głosi komunikat na stronie internetowej hackathon.plock.eu (są tam także regulamin, poprzez tę stronę możecie się zarejestrować).

W maratonie mogą wystartować zainteresowani z całego kraju. W pojedynkę albo w góra trzyosobowych zespołach. Impreza odbędzie się w Staromiejskim Centrum Biznesu „Przetwornia” przy ul. Synagogalnej 4. Nie ma przeproś – praca musi iść pełną parą, także nocą. Komu potrzeba, będzie trochę wytchnienia, przeniesie się do strefy chillout, gdzie zrelaksuje się na leżaku przy dźwiękach muzyki. Organizator zapewnia stały catering, ciepłe posiłki oraz pizzę w porze nocnej.

Jest to konkurs, więc prace będą oceniane. Pierwszy etap oceny to minutowa prezentacja pomysłu na aplikację, na który musicie uzyskać akceptację jury. Potem komisja pochyli się nad już gotowymi pracami. Co weźmie pod uwagę? „Innowacyjność, użyteczność pro publico bono, design i funkcjonalność, potencjał biznesowy, jakość/czystość kodu” – zapisano w regulaminie.

Udział w hackathonie jest bezpłatny, a dla najlepszych przewidziano cenne nagrody. Główna to wydajny laptop HP. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają smartfony i drukarki bezprzewodowe.

I jeszcze jeden istotny cytat z regulaminu: „Aby wziąć udział w hackathonie, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Zgłoszenie jest ważne po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia uczestnictwa na wskazany w formularzu adres e-mail. Zgłoszenia uczestnictwa można wysyłać do 19 maja 2017 r. do godz. 12. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zgłoszenie uczestnika w dniu rozpoczęcia hackathonu na miejscu”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem