Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ile może potrwać jego przerwa w grze? – To będziemy monitorować. Za tydzień będzie miał kontrolę. Kość łódeczkowata trochę wolno się goi, więc przerwa może potrwać sześć tygodni – odpowiada lekarz kadry. – Poza Maciejem Gębalą wszyscy zawodnicy są zdrowi, żaden z chłopaków nic nie zgłaszał. Ale żal Maćka, bo ma niefart. Kadra stoi przed decydującymi meczami w eliminacjach do mistrzostw Europy, a on łapie kontuzję. I to jeszcze w takim meczu ligowym, gdzie Wisła Płock odniosła pewne, spokojne zwycięstwo. Zupełnie niepotrzebnie.

Przypomnijmy, że z gry w decydujących pojedynkach polskiej reprezentacji, z powodu urazu, nie będzie mógł zagrać Tomasz Gębala, brat Maćka.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych od poniedziałku rozpoczęła w Płocku przygotowania do dwóch meczów w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Chorwacji. Biało-Czerwoni są w bardzo trudnej sytuacji w grupie. Nie wygrali jeszcze żadnego meczu, są na ostatni miejscu w tabeli. Chcąc zachować szanse na grę w Euro, muszą wygrać dwa mecze z Białorusią (4 maja w Mińsku oraz 7 maja w Płocku).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.