W pierwszym meczu nafciarze również byli górą, zwyciężyli 29:21. I awansowali do półfinału rozgrywek.

Ghionea w sobotę świętował, w niedzielę kąsał rywala

Już dawno płoccy szczypiorniści nie mieli takiego otwarcia. Po 11. minutach położyli rywala na łopatki, prowadzili 7:0. Dzięki mocnej grze w obronie można było wyprowadzać kontry, które najczęściej kończył 33-letni (urodziny obchodził dzień przed meczem, w sobotę) Valentin Ghionea. Prawy skrzydłowy Orlen Wisły zdobył w tym czasie cztery bramki. Jego zdobycz byłaby nieco większa, ale na początku meczu nie zdołał pokonać z linii siódmego metra bramkarza Chrobrego Michała Kapeli.

Goście swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 12. minucie, jej autorem był Marek Świtała, który pokonał z rzutu karnego Adama Morawskiego.

W składzie Orlen Wisły na to spotkanie znalazł się tegoroczny mistrz Polski juniorów, najlepszy zawodnik i rozgrywający Aleksander Olkowski. To właśnie on zdobył ostatnią bramkę przed przerwą. Płocki zespół prowadził 17:8.

Adam „1001 bramek” Wiśniewski

W przerwie spotkania odbyła się miła uroczystość. Lewy rozgrywający reprezentacji Polski i Orlen Wisły Adam Wiśniewski, który po sezonie kończy sportową karierę, otrzymał koszulkę na okoliczność zdobycia przez niego tysięcznej bramki. Przypomnijmy, że gola numer 1000 (w sumie ma ich na koncie 1001) rzucił w Głogowie, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Chrobrym. Adam Wiśniewski mówił wtedy: – Chciałem tego dokonać w Płocku, przed własną publicznością. Ale skoro nadarzyła się taka możliwość w Głogowie, bramki wpadały, nie pozostało mi nic innego, jak tylko się z tego cieszyć.

W niedzielnym meczu nie grał, ale w przerwie wyszedł na środek boiska. I z rąk prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego odebrał okolicznościową koszulkę z napisem: „1001 bramek”. Gratulacje zawodnikowi złożył też prezes SPR Wisła Artur Zieliński.

A co do meczu... Po przerwie nafciarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Wygrali różnicą dziewięciu trafień.

Kolejny rywal nafciarzy po zgrupowaniu kadry

Już 10 maja Orlen Wisła zagra rewanżowy pojedynek w półfinale PGNiG Pucharu Polski z MMTS-em Kwidzyn.

W półfinale Superligi nafciarze zagrają z Azotami Puławy. Pierwszy mecz 14 maja o godz. 13 w Puławach, rewanż 17 maja o godz. 18.30 w Płocku. W drugiej parze półfinałowej rywalem kieleckiego Vive będzie MMTS Kwidzyn. Pierwsze spotkanie 13 maja, rewanż trzy dni później w Kielcach.

Pierwszy mecz finału o mistrzostwo Polski zaplanowano na 24 maja, rewanż 27 maja.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Z płockiego zespołu na zgrupowania swoich drużyn narodowych jedzie aż 12 zawodników: Adam Morawski, Michał Daszek i Maciej Gębala (Polska), Rodrigo Corrales (Hiszpania), Tiago Rocha i Gilberto Duarte (Portugalia), Dan Racotea i Valentin Ghionea (Rumunia), Marko Tarabochia (Bośnia i Hercegowina), Miljan Pusica (Serbia), Sime ivić i Lovro Mihić (Chorwacja).

– Wykorzystaliśmy ostatnie parę tygodni, kiedy graliśmy mecze co tydzień, żeby ostro potrenować. Pod nieobecność naszych kadrowiczów skupimy się na indywidualnych zajęciach – mówi trener płockich piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki. – Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby na czas nieobecności kadrowiczów włączyć do zajęć chłopaków z drugiego zespołu. Ale co niektórzy przygotowują się do matury. Zobaczymy jeszcze, jak to sobie wszystko ułożymy.

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 30:21 (17:8)

Orlen Wisła: Adam Morawski – Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 2, Gilberto Duarte 1, Dan Racotea 2, Valentin Ghionea 5, Tiago Rocha 3, Sime Ivić 2 (1), Marko Tarabochia 1, Maciej Gębala 2, Miljan Pusica 1, Lovro Mihić 6, Dmitrij Żytnikow 2, Aleksander Olkowski 1, Jose Toledo 2

Chrobry: Michał Kapela, Rafał Stachera – Kacper Pawłowski 2 (2), Dominik Płócienniczak 2, Marek Świtała 5 (1), Kamil Sadowski, Szymon Sićko, Adam Babicz 2, Mariusz Gujski, Krzysztof Tylutki 1, Grzegorz Sobut 5, Damian Krzysztofik, Wiktor Kubała 3, Mateusz Rydz 1

Kary: Orlen Wisła – 4 min; Chrobry – 4 min

Sędziowali: Piotr Wojdyr, Paweł Kaszubski (obaj z Gdańska)