Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kierowcy Budmat Auto Drift Teamu opuszczą tylko jedną z sześciu zaplanowanych rund DMGP. Piotr Więcek i James Deane nie wystąpią w majowej rundzie, która odbędzie się na niemieckim Nurburgringu. Powód? W tym samym czasie wezmą udział w trzeciej rundzie amerykańskiej Formuły Drift. Starty w Stanach Zjednoczonych są w tym roku priorytetem dla obu drifterów.

Przypomnijmy, że Piotr Więcek i James Deane w USA jeżdżą w barwach należącej do grupy kapitałowej Budmat marki Worthouse. Zespół Worthouse Drift Team ma za sobą debiut w Formule Drift w kalifornijskim Long Beach. Więcek finiszował w pierwszej dziesiątce, a Deane – wielokrotny mistrz Europy i Irlandii – stanął na najwyższym stopniu podium.

Czytajcie: Płocczanin Piotr Więcek i James Deane zachwycili driftingowy świat

Teraz przyszedł czas na inaugurację sezonu w Drift Masters GP, która już w najbliższy weekend w Poznaniu. W piątek międzynarodową stawkę 65 kierowców czekają oficjalne treningi. Sobotnie zawody rozpoczną się od porannych kwalifikacji i treningów, a potem finały TOP 32 i TOP 16, które rozpoczną się odpowiednio o godz. 13 i 15. Stream na żywo z sobotnich zmagań na driftmasters.gp już od godz. 9.

– Po świetnym początku sezonu w Formule Drift, w sobotę chcemy w równie dobrym stylu rozpocząć nasze starty w Drift Masters GP razem z Budmat Auto Drift Teamem. I zafundować kibicom świetne widowisko – zapowiada Piotr Więcek.

Kilka dni po zawodach w Poznaniu, kierowcy Budmatu lecą do USA, gdzie wezmą udział w drugiej rundzie Formuły Drift, która odbędzie się w Orlando na Florydzie.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.