Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W finale młodzi płocczanie pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach 2:1. – Finałowi towarzyszyły niesamowite emocje. Obie drużyny przez całe spotkanie były bliskie wygranej, walcząc łeb w łeb – komentowała trenerka płocczan Aleksandra Rychter. – Kciuki przestałam trzymać dopiero w momencie, kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, bo do samego końca nie było wiadomo, kto tak naprawdę wygra i jeszcze w ostatniej akcji wszystko się mogło zmienić.

Świetnie bronił bramkarz płockiego zespołu Konrad Kłodawski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju na tej pozycji. Wyróżnienie otrzymał również jego kolega z drużyny Tomasz Walczak – uznany za najlepszego zawodnika.

Finały wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii do lat 8. Z kolei najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 (są to odpowiednio: Varsovia Girls i UKS Irzyk) oraz do lat 12 (UKS Ząbkovia Ząbki i SP 22 Płock) wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim. Zostanie on rozegrany w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

Decydujące mecze odbędą się 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski.

Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na eliminacyjny mecz do mistrzostw świata Polska – Rumunia (10 czerwca) w Warszawie.

Organizatorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.