Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wszyscy uczestnicy biegu głównego na dystansie 5 kilometrów będą mogli poczuć się jak zwycięzcy. Ostatnie metry pobiegną w hali z towarzyszeniem świateł, muzyki i konfetti.

Trasa ze startem i metą w Orlen Arenie wiedzie ulicami Łukasiewicza, Długa, Kobiałka, Łukasiewicza. Rywalizacja odbywać się będzie w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych. Najszybsi na mecie otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy odlewany medal.

Do tej pory na liście startowej jest ponad 220 osób, głównie płocczan. Ale są też uczestnicy z Warszawy, Gdyni, Łodzi, Olsztyna czy Ukrainy. Zapisy trwają. I warto się pospieszyć, bo limit w biegu głównym to 300 osób. Do 13 kwietnia opłata startowa wynosi 40 zł, od 14 kwietnia trzeba będzie zapłacić o 10 zł więcej, a w dniu zawodów opłata za start w Biegu Europejskim wyniesie 60 zł.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

W programie zawodów przewidziano również Bieg Dzieci (w wieku od 1 roku do lat 8) na dystansie ok. 100 metrów, a także Bieg Młodzieżowy (9-14 lat) na ok. 600 metrów – okrążenie wokół Orlen Areny; start i meta w hali.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.