Jest taki wyj徠kowy dzie, kiedy wszystkie serca bij w rytm Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy. W P這cku, dzi瘯i wam, mogli鄉y pom鏂 potrzebuj帷ym dzieciom - m闚i prezydent P這cka Andrzej Nowakowski. W Orlen Arenie podzi瘯owa p這cczanom zaanga穎wanym w tegoroczny fina WO同.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kwestowali z puszkami w całym mieście, organizowali różne akcje, by zachęcić do udziału w zbiórce, skrupulatnie i do późna liczyli zebrane pieniądze – w Płocku razem z orkiestrą Jurka Owsiaka grało 450 wolontariuszy. To właśnie oni zebrali w poniedziałek w Orlen Arenie pochwały za swoją pracę.

Gratulacjom, podziękowaniom nie było końca. Obejrzyjcie zdjęcia

– Był to wyjątkowy finał. I nie tylko dlatego, że odbył się już 25. raz, ale także dzięki kolejnym rekordom zbiórki pobitym w Polsce i w naszym mieście – podkreślał prezydent Płocka.

Podczas płockiego finału WOŚP zebrano podczas 313 tys. zł
Podczas płockiego finału WOŚP zebrano podczas 313 tys. zł  PIOTR AUGUSTYNIAK

Przez ostatnie kilka lat mieliśmy nadzieję pobić nasz lokalny rekord. W zeszłym roku zabrakło niewiele, mieliśmy 218 tys. zł. Ale w tym roku zanotowaliśmy sukces. Zebraliśmy aż 313 tys. zł!

Dziękując wolontariuszom, wręczył też odznaczenie Litosławie Koper, dyrektorce Młodzieżowego Domu Kultury i szefowej płockiego sztabu WOŚP. – Ten medal należy się wam wszystkim, ale mamy tylko jeden. Czy możemy wręczyć go pani dyrektor? – pytał Nowakowski. Sprzeciwów nie było.

Następnie dyplomy gratulacyjne otrzymały osoby i instytucje zaangażowane w tegoroczną zbiórkę. Najpierw wyczytywani byli parlamentarzyści, szefowie spółek miejskich, instytucje (m.in. zoo, POKiS, Komunikacja Miejska) i radni. – Nie wszyscy radni włączyli się w akcję, ale dziękuję tym, którzy to zrobili – wtrącił znacząco Nowakowski. Niestety, dopiero w późniejszej kolejności podziękowania wręczano dzieciom i młodzieży. A przecież to oni poświęcili najwięcej czasu kwestując z puszkami po mieście. I to właśnie oni najliczniej odpowiedzieli na zaproszenie do Orlen Areny.

Czytajcie: 25. finał WOŚP w Płocku był zdecydowanie udany

Dyplomy odebrały reprezentacje płockich szkół, a nawet przedszkoli, a także indywidualne osoby. Najmłodsza wolontariuszka Ada miała zaledwie 5 lat. Doceniona była została również Szkoła Podstawowa z Bielska i Zespół Szkół w Starych Proboszczewicach. Podziękowania otrzymały także chóry, firmy, organizacje, seniorzy, darczyńcy z Allegro oraz zespoły taneczne i muzyczne, które brały udział w tegorocznym finale WOŚP m.in. Reszta Pokolenia, Vatacha czy ZPiT Mazovia.

Na koniec wszyscy obecni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Czekał na nich też słodki poczęstunek – pączki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem