Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Kwestowali z puszkami w całym mieście, organizowali różne akcje, by zachęcić do udziału w zbiórce, skrupulatnie i do późna liczyli zebrane pieniądze – w Płocku razem z orkiestrą Jurka Owsiaka grało 450 wolontariuszy. To właśnie oni zebrali w poniedziałek w Orlen Arenie pochwały za swoją pracę.

Gratulacjom, podziękowaniom nie było końca. Obejrzyjcie zdjęcia

– Był to wyjątkowy finał. I nie tylko dlatego, że odbył się już 25. raz, ale także dzięki kolejnym rekordom zbiórki pobitym w Polsce i w naszym mieście – podkreślał prezydent Płocka.

Podczas płockiego finału WOŚP zebrano podczas 313 tys. złPodczas płockiego finału WOŚP zebrano podczas 313 tys. zł PIOTR AUGUSTYNIAK

Przez ostatnie kilka lat mieliśmy nadzieję pobić nasz lokalny rekord. W zeszłym roku zabrakło niewiele, mieliśmy 218 tys. zł. Ale w tym roku zanotowaliśmy sukces. Zebraliśmy aż 313 tys. zł!

Dziękując wolontariuszom, wręczył też odznaczenie Litosławie Koper, dyrektorce M這dzie穎wego Domu Kultury i szefowej płockiego sztabu WOŚP. – Ten medal należy się wam wszystkim, ale mamy tylko jeden. Czy możemy wręczyć go pani dyrektor? – pytał Nowakowski. Sprzeciwów nie było.

Następnie dyplomy gratulacyjne otrzymały osoby i instytucje zaangażowane w tegoroczną zbiórkę. Najpierw wyczytywani byli parlamentarzyści, szefowie spółek miejskich, instytucje (m.in. zoo, POKiS, Komunikacja Miejska) i radni. – Nie wszyscy radni włączyli się w akcję, ale dziękuję tym, którzy to zrobili – wtrącił znacząco Nowakowski. Niestety, dopiero w późniejszej kolejności podziękowania wręczano dzieciom i młodzieży. A przecież to oni poświęcili najwięcej czasu kwestując z puszkami po mieście. I to właśnie oni najliczniej odpowiedzieli na zaproszenie do Orlen Areny.

Czytajcie: 25. finał WOŚP w Płocku był zdecydowanie udany

Dyplomy odebrały reprezentacje płockich szkół, a nawet przedszkoli, a także indywidualne osoby. Najmłodsza wolontariuszka Ada miała zaledwie 5 lat. Doceniona była została również Szkoła Podstawowa z Bielska i Zespół Szkół w Starych Proboszczewicach. Podziękowania otrzymały także chóry, firmy, organizacje, seniorzy, darczyńcy z Allegro oraz zespoły taneczne i muzyczne, które brały udział w tegorocznym finale WOŚP m.in. Reszta Pokolenia, Vatacha czy ZPiT Mazovia.

Na koniec wszyscy obecni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Czekał na nich też słodki poczęstunek – pączki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.