Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Płock reprezentować będą: w kategorii do lat 10 – Szkoła Podstawowa nr 12 (chłopcy), w kategorii do lat 12 – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 (chłopcy), SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka (chłopcy) oraz dwie drużyny dziewcząt: SP 12 i 17.

W najmłodszej kategorii wiekowej do lat 8 wystąpi UKS MDK Płock.

Z powiatu płockiego wśród 10-latków udział weźmie: Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu (dziewcząt), a ośmiolatków – Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Sokół w Bodzanowie (chłopcy).

Do trwającej XVII edycji turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci.

Zmagania chłopców i dziewcząt (w wieku do lat 8, 10 i 12) zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Na Mazowszu odbędą się w dniach 7-8 kwietnia na terenie Powiatowego Ośrodka w Miętnem.

Łącznie w zawodach wystąpi aż 101 drużyn, z czego najwięcej zagra w najstarszej grupie do lat 12. Poznamy mistrza województwa w kategorii U-8, a najlepsze zespoły U-10 i U-12 z każdego województwa wywalczą przepustkę do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia (10 czerwca w Warszawie) w eliminacjach do mistrzostw świata.

– Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną – dodaje Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex. – Historia turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.