Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trasa biegu liczyła 5 km – wszyscy musieli więc zrobić pięć okrążeń dookoła Parku Północnego. Biegli starsi i młodsi, panie z dziećmi w wózkach (i na plecach!) i panowie z dziećmi za rękę. Na trasie zauważyliśmy nawet prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Pogoda była wspaniała, atmosfera radosna, a bieg świetnie przygotowany – nad wszystkim czuwali płoccy wolontariusze.

Obejrzyjcie zdjęcia z tej imprezy

– Jesteśmy tu z dwóch powodów, po pierwsze chcieliśmy pomóc i dać światu znać, że wspieramy dzieci i dorosłych z autyzmem, po drugie – po prostu lubimy biegać! – tuż przed startem mówili uczestnicy wydarzenia.

Przed głównym biegiem był jeszcze Bieg Krasnala dla dzieciaków, wystartowało w nim mnóstwo amatorów ruchu i każdy dostał medal.

Po wszystkim impreza przeniosła się do Szkoły Podstawowej nr 23, wszyscy oglądali występy grupy tanecznej Shadow, spektakl Teatru Form Wielu, dzieci bawiły się z postaciami z bajek. O godz. 13 było finałowe, uroczyste wypuszczenie w niebo setek niebieskich balonów. Błękit to kolor symbolizujący solidarność z osobami z autyzmem.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.