Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W związku z tym, że bardzo pozytywnie został przyjęty przez mieszkańców Płocka kolorowy wiadukt nad al. Piłsudskiego, postanowiliśmy pójść krok dalej i zaznaczyć główną rowerową arterię barwami miasta – wyjaśniają w zespole prasowym urzędu miasta.

Żółty, czerwony, niebieski... oto flaga w barwach PłockaŻółty, czerwony, niebieski... oto flaga w barwach Płocka PIOTR AUGUSTYNIAK

I tak – same ścieżki dla cyklistów mają być żółte, przylegające do nich węższe pasy dla rolkarzy – czerwone, a chodniki (bo i one są przewidziane, głównie dla rodziców z wózkami) – niebieskie.

W magistracie nie ukrywają, że wzorowali się na ścieżce rowerowej, jaka otacza centrum nowozelandzkiego Auckland.

 

Jak podaje Radio Zet, fragment ścieżki, który jest różowy i fluroscencyjny, ma 600 metrów. Projektanci tłumaczą, że dzięki temu rowerzyści są bardziej widoczni. Uwaga: coś podobnego jest również w Polsce, w Lidzbarku Warmińskim. Zresztą, sami zobaczcie:

Dodajmy, że płocka magistrala rowerowa będzie przebiegała od al. Kobylińskiego, przez al. Jachowicza i Piłudskiego, a następnie ul. Wyszogrodzką do skrzyżowania al. Armii Krajowej z Jana Pawła II przy Panoramie. Ma być gotowa do połowy przyszłego roku.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.