Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie galerię zdjęć z targów

Do wybrania swojej oferty zachęcały szkoły ponadgimnazjalne, m.in. licea, technika. Uczniowie Budowlanki zaprezentowali się w kaskach i chwalili się podpisaną niedawno umową z Leroy Merlin, młodzież z liceum PUL paradowała w mundurach, wszyscy kusili mnóstwem folderów, ulotek i słodyczy. Z nową propozycją stawili się przedstawiciele Szkół Katolickich, które w wakacje przenoszą się z Sikorza do kompleksu przy ul. Nowowiejskiego w Płocku (tego samego, w którym mieści się Wyższe Seminarium Duchowne). Informowali, że od września startuje tam szkoła podstawowa, będzie też działać liceum ogólnokształcące z dwiema klasami o profilach nauk humanistycznych i nauk ścisłych.

W programie targów znalazły się też wykłady, m.in. na temat wspierania młodzieży w wyborze drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.