Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podania o przyjęcie do szkoły można składać do 22 marca, czyli do środy.

– Jesteśmy szkołą bezobwodową, więc u nas rekrutacja musi się zakończyć, zanim rozpocznie się w pozostałych podstawówkach – tłumaczy Michał Zawadzki, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. – Przed przesłuchaniami wstępnymi, które mają formę zabawy warto umówić się na konsultacje rekrutacyjne. Dotyczą one nie tylko gry na instrumentach, ale także przygotowania teoretycznego.

Na takie indywidualne spotkania z nauczycielami trzeba się wcześniej umówić. Należy zadzwonić pod numer 24 262 24 70 lub zgłosić się do sekretariatu.

W poniedziałek i wtorek od godz. 15.30 do 18, w ośmioosobowych grupach, odbędą się zajęcia z przygotowania teoretycznego. A dodajmy, że na przesłuchanie wstępne składają się instrument oraz teoria.

Konsultacje odbędą się również w ramach:

-- sekcji fortepianu – w poniedziałek i wtorek w godz. 15-19,

-- sekcji smyczkowej (skrzypce, wiolonczela, gitara) – w poniedziałek i wtorek w godz. 15-18,

-- sekcji instrumentów dętych – w poniedziałek: flet, obój, klarnet, waltornia, perkusja – w godz. 15-17; we wtorek: flet – 15-16, obój – 15-17, klarnet – 15-18, fagot – 15-17, trąbka, akordeon – 15-18, puzon – 17-18.

Z myślą o kandydatach szkoła przygotowała również audycję muzyczną, na którą zaprasza w poniedziałek o godz. 17. Będzie można posłuchać brzmienia wszystkich instrumentów w wykonaniu uczniów szkoły.

Dodatkowa rekrutacja odbędzie się 3 i 4 kwietnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.