Pamiętacie zrujnowany budynek, który straszył swoim wyglądem przy Padlewskiego? Kamienicę w ub. roku zaczęło remontować Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To już nie ten sam dom. W maju do 16 lokali wprowadzą się do niego najemcy z programu Mieszkanie na start.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkań powstaje więcej niż było ich przed remontem, bo mury zostały podniesione, dzięki czemu wygospodarowano powierzchnię mieszkalną na poddaszu. Lokale, niektóre z balkonami, są rozmieszczone na czterech kondygnacjach. Niewielka działka – 647 m kw. – nie pozwoliła na zbudowanie lokalnego parkingu, więc przyszli mieszkańcy będą korzystali z tych ogólnodostępnych, których jednak nie obejmuje już strefa płatnego parkowania. Sama działka ma być ładnie zagospodarowana.

Historia kamienicy przy Padlewskiego 6

W mieszkaniach stare piece zstąpiono instalacją centralnego ogrzewania, zasilaną z sieci miejskiej. Lokale mają powierzchnię od 26,76 do 48,11 m kw. i zostaną wykończone „pod klucz”. Kiedy byliśmy w czwartek na budowie, roboty trwały w najlepsze. Pracownicy m.in. wykańczają wnętrza, np. układają są kafelki na ścianach kuchni lub aneksów kuchennych oraz w łazienkach. Trzeba też zakończyć prace przy elewacji.

Zobacz zdjęcia z budowy

Roboty wykonuje firma Wixbud. – Według umowy z wykonawcą, kamienica ma być oddana do użytku w maju i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany – mówi prezes MTBS Mirosław Kłobukowski. – Od razu też przekażemy klucze lokatorom.

Przypomnijmy – mieszkania przy Padlewskiego 6 są przeznaczone na wynajem dla młodych płocczan, którzy zakwalifikowali się do programu Mieszkanie na start.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem