Nieco obawiam się tego spotkania. Nigdy nie mówiłam publicznie na ten temat, ba, w duchu także nie robiłam takich podsumowań - mówi aktorka Grażyna Zielińska. Akademia Opowieści z nią w roli głównej już w środę!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę, 1 lutego o godz. 18 w kawiarni Czerwony Atrament (ul. Kolegialna 4) organizujemy spotkanie z aktorką Grażyną Zielińską. Pani Grażyna, znana ze scen teatralnych i szlagierowych filmów, opowie – w ramach Akademii Opowieści – o najważniejszych osobach w jej życiu. A wypyta ją o wszystko Włodzimierz Nowak, świetny reportażysta, mistrz „Dużego Formatu”, specjalista od wciągających i niebanalnych opowieści.

– Nieco obawiam się tego spotkania. Nigdy nie mówiłam publicznie na ten temat, ba, w duchu także nie robiłam takich podsumowań – nie ukrywa Zielińska. – Wiem, że ludzie lubią odkrywać sekrety znanych ludzi, no i niech będzie, dobrze, ja także jestem trochę znana. Tylko czy nasi goście będą chcieli słuchać o tym, kto wpłynął na mnie zawodowo?

W razie czego nasza bohaterka ma plan.

– Jeśli zobaczę, że ktoś się kręci, zapytam: a jaka jest pana/pani najważniejsza osoba w życiu? – zapowiada z uśmiechem. – I wtedy dopiero sobie porozmawiamy!

Włodzimierz Nowak rozmawiał już z aktorką „na rozgrzewkę”. – Zażartowała, że najważniejszą osobą w życiu Grażyny Zielińskiej jest... Grażyna Zielińska – wspomina. Nie chce zdradzić, o kim w środę będzie mówić artystka. – Ale mam plan, by porozmawiać także o niej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak powstaje opowieść. I jak można mówić o swoich bliskich.

Akademia Opowieści

Wy też opowiedzcie nam o najważniejszym człowieku w Waszym życiu. Weźcie udział w konkursie. Szukamy opowieści, które nas uwiodą. Planujemy pomoc redaktorów i reporterów „Dużego Formatu” w przygotowaniu tekstów do druku na naszych łamach.

By pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszamy w Polskę, by uczyć pisania. Nasi dziennikarze Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś i Włodzimierz Nowak zapraszają na warsztaty Akademii i poświęcą waszym opowieściom dużo więcej czasu niż akademicki kwadrans.

Jak wziąć udział w konkursie?

Na Wasze opowieści czekamy do 31 marca 2017 r. Nie mogą one przekraczać 8 tysięcy znaków. Należy je wysłać za pośrednictwem formatki dostępnej na stronie internetowej Wyborcza.pl/akademiaopowiesci. Zwycięzcom kapituła konkursu przyzna nagrody pieniężne (uwaga – pierwsza nagroda to 5 tys. zł!), a ich opowieści zostaną opublikowane w „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem