W porównaniu z poprzednim notowaniem tenisista na wózku z klubu SIKT Płock zanotował awans o dwie pozycje z 19. na 17. miejsce. Kamil Fabisiak jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski w światowym rankingu ITF.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Do osiągnięcia Tadeusza Kruszelnickiego, który był trzecim tenisistą świata, a także Piotra Jaroszewskiego, który był klasyfikowany na 14. pozycji, jeszcze mi trochę brakuje. Ale małymi krokami myślę, że będę piął się w górę. Póki co, jestem bardzo zadowolony z awansu w rankingu – mówi Kamil Fabisiak.

Przy ustalaniu obecnego notowania najlepszych tenisistów na wózkach były brane pod uwagę ubiegłoroczne osiągnięcia. Przypomnijmy, że zawodnik SIKT Płock wygrał turniej ITF 3 na Słowacji, a w Czechach w turnieju ITF 2 dotarł do finału.

– W tym roku planuję jechać na turniej ITF 3 Series, który odbędzie się w dniach 9-12 marca w Szwajcarii – dodaje Kamil Fabisiak. – W dniach 21-25 marca z kadrą Polski jadę do Portugalii na europejski turniej kwalifikacyjny, podczas którego będziemy walczyć o awans na Drużynowe Mistrzostwa Świata. Impreza odbędzie się we Włoszech (1-7 maja).

Pierwsza dziesiątka rankingu ITF

1. Gordon Reid (Wielka Brytania) – 4531

2. Stphane Houdet (Francja) – 4531

3. Joachim Gerard (belgia) – 4243

4. Gustavo Fernandez (Argentyna) – 3315

5. Nicolas Peifer (Francja) – 2698

6. Alfie Hewett (Wielka Bytania) – 2455

7. Stefan Olsson (Szwecja) – 2371

8. Maikel Scheffers (Holandia) – 1990

9. Takashi Sanada (Japonia) – 1727

10. Takuya Miki (Japonia) – 1505

(...) 17. Kamil Fabisiak (Polska) – 856

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Kamil.Gimnazjum nr 6, kibicuje i gratuluje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0