Ratusz udzieli wsparcia finansowego (jego wysoko嗆 nie zosta豉 oficjalnie podana) na 2017 rok najbardziej utalentowanym m這dym zawodnikom, cz這nkom stowarzysze i klub闚 z P這cka osi庵aj帷ym wysokie wyniki sportowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nominacje wręczył prezydent Andrzej Nowakowski, który pogratulował sportowcom dotychczasowych sukcesów. Na liście uhonorowanych znalazło się 37 zawodników, w ubiegłym roku było ich 43. Najwięcej stypendystów to wioślarze - 11, piłkarze ręczni i przedstawiciele sportów walki - po sześciu. Miasto wsparło finansowo także po czterech pływaków i badmintonistów, trzech lekkoatletów oraz po jednym przedstawicielu piłki nożnej, tenisa oraz motoparalotniarstwa.

Na koniec głos zabrał przedstawiciel rodziców stypendystów Dariusz Bógdał (ojciec Wojciecha, motoparalotniarza). Zwrócił uwagę, że jego synowi, choć jest aktualnym mistrzem Polski, podwójnym wicemistrzem Europy, w Ministerstwie Sportu i Turystyki odmówiono przyznania nagrody. Bo - jak wyjaśniał Dariusz Bógdał - osiągnięcia jego syna "nie są wybitne".

- Dlatego miło mi być tutaj. Cieszę się, że w Płocku jest normalnie, czyli tak jak być powinno - zaznaczał Bógdał.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem