Na spotkanie z byłym prezydentem zapraszają Komitet Obrony Demokracji i płocka "Gazeta Wyborcza". Może przyjść każdy chętny, ale ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to kolejne spotkanie z Lechem Wałęsą z cyklu "Porozmawiajmy o Polsce". Latem ubiegłego roku został on zainaugurowany w Gdańsku. To wówczas Wałęsa - legenda "Solidarności" i laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 r. - zadeklarował, że będzie rozmawiał w całym kraju ze wszystkimi, którzy chcą go słuchać i zadawać pytania. Spotkania takie odbyły się już w wielu miastach i wszędzie było mnóstwo ludzi gotowych dyskutować o sytuacji w naszej ojczyźnie, jej teraźniejszości i przyszłości.

Do Płocka były prezydent RP przyjedzie 19 stycznia. Spotkanie odbędzie się w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, w budynku C (al. Kilińskiego 12).

Aby wziąć w nim udział, należy wcześniej zamówić wejściówki, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy są przyjmowane mailowo pod adresem: spotkanie.walesa@kod-plock.pl - należy podać imię, nazwisko i numer kontaktowy. Można też zrobić to telefonicznie, dzwoniąc pod numer 516 995 161.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, ale ze względów organizacyjnych uczestnicy proszeni są o przychodzenie już w godz. 17-17.40. Miejsca nie będą numerowane.

"Wyborcza na żywo" to spotkania z dziennikarzami lub publicystami, którzy goszczą na łamach. Rozmawiamy zarówno o sprawach lokalnych, jak i na tematy polityczne, gospodarcze, kulturalne. Zapowiedzi spotkań publikujemy na stronach lokalnych i na wyborcza.pl/nazywo

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie chcem ale muszem... napisać ten wiersz dzieńkujonc TW "Bolek" za poetyckom inspiracjem. "O take Polskem walczyłem"... czyli zamach stanu na "samogłoski nosowe" . Z "Bolkiem" do zdjeńć jusz nie stanem: Kreml zastompil Watykanem. Tworzonc NASZOM demokracje "Zabolkował" ICH lustracje. Oto "Bolka" przykład światu: Uśmiech w dybach konkordatu. Dość mam tej indoktrynacji, Rydzykowej teokracji. W imiem "prawa" i KOD-ności Niszczcie resztki państwowości! Po co sejmy i wybory? Weźcie majdanowe wzory! "Je suis Bolek" - mantra nowa. Woła nawet Kiszczakowa. Zapytajcie jak grać w "lotka" Gdy wam "Bolka" przyjdzie spotkać. Mnożom siem "bohaterowie" A w około szpiclów mrowie. Martyrologiczne bzdury Wyszsze nisz berlińskie mury. Nie z marmuru czy z żelaza! To, że gipsu... nie obraza! Bartosz Czop i Piszczyk z Dyzmom! Zawiadujom nam Ojczyznom. Koń trojański, kret SB-cji? Bojem siem powiedzieć wieńcej. Może cóś zza grobu powi Pani A.Walentynowicz? Gdzie siem podział Pan Wachoski Z tym uśmieszkiem pół-szelmoskim? Cisza tłumi głos Michnika... Krzyczoncego z dna nocnika. "Bolek", Kwachu, Kaczor, Duda... Poczet "elyt" nam siem udał. Zbendne som tu porównania Gdy cep z cepem cepa gania... Kiedy ujrzem w kupie gruzu Polskem światłom bez łobuzów, Wolny rzond od troglodytów, "Bolków", "Nocnych/Dobrych zmian" i mitów?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dobrze, że Lech Wałęsa jest aktywny. Wiele zdziałał dla Polski i może obudzi ducha w narodzie...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  sluchac belkotu ? szkoda sensu
  @jasiek45 Poopowiada jak To wspólnie z Kiszczakiem "obalił" komunę. Może być niezły kabaret. Jest szansa, że "KODowcy" będą zbierać kasiorę dla almenciarza,
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zjadowity Napisałem "k o d e r a ś c i", nie KOD-owcy. Mała michnikowa cenzura.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0