W poniedziałek przygotowania wznowili piłkarze ręczni Orlenu Wisła, od których ostatniego meczu minął prawie miesiąc. Na pierwszych w tym roku zajęciach stawiło się zaledwie czterech zawodników: Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Zbigniew Kwiatkowski i Mateusz Piechowski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powodem tak słabej frekwencji jest to, że większość szczypiornistów przebywa na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych.

– Przygotowania będę trochę kombinowane – uśmiecha się trener Piotr Przybecki. – Ale na dniach będą wracać z kadr kolejni gracze. Jeszcze w tym tygodniu w pierwszej turze spodziewamy się dwóch Portugalczyków: Tiago Rochy i Gilberto Duarte, w środę przyjeżdża też Serb Miljan Pusica. Potem będziemy czekać na następnych. Rumun Valentin Ghionea i Bośniak Marko Tarabochia są jeszcze na zgrupowaniach reprezentacji. Zobaczymy też, jak potoczą się losy Chorwatów. Szansę na wyjazd na mistrzostwa we Francji mają Sime Ivić i Lovro Mihić. Czy pojadą - to się wyjaśni na dniach.

Pozostali reprezentanci z płockiego klubu wystąpią na mistrzostwach świata. To Adam Morawski, Michał Daszek, Maciej Gębala i Tomasz Gębala, Brazylijczyk Jose de Toledo oraz Rosjanin Dimitrij Żytnikow.

W obliczu tylu absencji trenerzy będą musieli połączyć siły z zawodnikami drugiego zespołu. – Musimy razem z nimi potrenować, żebyśmy mieli trochę zawodników na parkiecie – dodaje Piotr Przybecki. – Okres przygotowawczy poświęcimy, pracując nad siłą i wytrzymałością. Myślę też, że choć skład mamy mocno okrojony, popracujemy też nad elementami techniczno-taktycznymi. Planujemy zagrać sparingi z zespołami z Gdańska i Kwidzyna, ale to zależy od tego, ilu zawodników będziemy mieli do dyspozycji.

Nafciarze pierwszy w tym roku mecz o punkty zagrają na początku lutego. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Ale prawdopodobnie 1 lutego zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

W lutym do treningów ma wrócić rozgrywający Orlenu Wisła Rumun Dan Racotea. Jego rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, niewykluczone, że na parkiecie zobaczymy go już w marcu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem