W poprzednich edycjach nie było drużyny, której udałoby się obronić tytuł. W sobotę, po raz pierwszy w historii turnieju piłki nożnej halowej Płock Cup mogła tego dokonać drużyna Młode Orły. Ale w finale przegrała po rzutach karnych 2:3 z ekipą Dzbany Łódź.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji, Młode Orły, szli w turnieju jak burza. W piątkowych eliminacjach w swojej grupie wygrali wszystkie trzy mecze, strzelili rywalom 13 bramek, stracili zaledwie dwie. Zespół Dzbany Łódź w eliminacjach wygrał raz i zaliczył dwa remisy. Zajął drugie miejsce.

Obie drużyny spotkały się w kolejnej fazie rozgrywek w tzw. grupie finałowej. Wówczas lepsza okazała się ekipa Młode Orły, wygrała 1:0. I do półfinału awansowała do półfinału z pierwszego miejsca. Dzbany Łódź były drugie.

W walce o finał Młode Orły wygrały ze Zgodą FC z Warszawy 3:1, a Dzbany Łódź dopiero po karnych z Soccerarena Warszawa 2:1.

W finale w regulaminowym czasie bramki nie padły. O tym, kto zdobędzie trofeum i nagrodę o wartości 5 tys. zł, decydowały karne. A te lepiej wykonywali zawodnicy z zespołu Dzbany Łódź. I to oni triumfowali w całym turnieju.

Trzecie miejsce wywalczyła Zgoda FC, która w decydującym spotkaniu pokonała zespół Soccerarena 1:0. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Fast Service Sochaczew (5. miejsce), Ecco Energia Płock (6.), Peter-Gum (7.), Piaski Warszawa (8.), Zawbud Iława (9.), Team Rypin (10.).

Miejsca od 11 do 20: Delta Słupno, AZS Warszawa, Jakubskie Toruń, Catenaccio, Team Kluge, ID Logistics, LAB Przygoda, RDS Stal, FC Wągrowiec, Ramis Białystok.

Turniej był rozgrywany w hali ZST Siedemdziesiątka. Mecze prowadził m.in. najlepszy polski arbiter międzynarodowy płocczanin Szymon Marciniak.

VII Płock Cup. 122 gole w święto Trzech Króli. W sobotę emocje jeszcze większe

VII Płock Cup
VII Płock Cup  TOMASZ NIESLUCHOWSKI

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem