Śląsk Wrocław, z którym piłkarze nożni Wisły zainaugurują tegoroczne zmagania w ekstraklasie, rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej w piątek, czyli dwa później niż planowano. Powodem przesunięcia terminu jest zmiana trenera - Mariusza Rumaka zastąpi Jan Urban.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy szkoleniowiec ma podpisać umowę 5 stycznia. Dzień później poprowadzi pierwszy trening Śląska. Wrocławianie na początku będą ćwiczyć na własnych obiektach, 9 stycznia wyjadą na zgrupowanie do Trzebnicy. Na przełomie stycznia i lutego w planach mają jeszcze jeden obóz – najprawdopodobniej w Turcji.

Przypomnijmy, że piłkarze Wisły Płock wznowią treningi 9 stycznia. Trzy dni później pojadą na obóz przygotowawczy do Cetniewa. Nad morzem spędzą dziewięć dni. Podczas pobytu w Centralnym Ośrodku Sportu głównym zajęciem piłkarzy będzie praca nad siłą specjalną i wytrzymałościową. Na koniec obozu zaplanowany jest sparing z Bytovią Bytów.

23 stycznia piłkarze Wisły polecą trenować na Cypr. Będą tam mieć do dyspozycji doskonałe boiska trawiaste, na których rozegrają cztery sparingi m.in. z FK Teplice (czeska ekstraklasa) oraz najprawdopodobniej drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej Bułgarii i Węgier.

Do Płocka wrócą 5 lutego, a tydzień później w lidze podejmą Śląsk Wrocław.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem