Jeszcze tylko przez tydzień piłkarze nożni Wisły będą odpoczywać na urlopach. 9 stycznia wznowią przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przerwa, wyjątkowa krótka, w rozgrywkach to czas wzmożonej pracy dla dyrektora Łukasza Masłowskiego i zarządu, którzy pracują nad sprowadzeniem napastnika. To ważne tym bardziej, że wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał Emil Drozdowicz. Klub chce też wypożyczyć młodego Krystiana Popielę.

Do gry w ataku Wisły już od dawna jest wytypowanych kilku kandydatów m.in. dwóch z polskiej ekstraklasy, którzy ostatnio grali mniej, ale w poprzednim sezonie strzelali dużo goli. Klub prowadzi też rozmowy z Hiszpanem grającym w Austrii oraz innym zawodnikiem z UE występującym w lidze rumuńskiej. A także młodym Oskarem Zawadą z VfL Wolfsburg. W ostatni dzień ubiegłego roku do tego grona dołączył jeszcze 23-letni napastnik z Polski, którym płocki klub interesował się już latem.

W klubie podkreślają, że nie są to łatwe rozmowy, ale temat uzupełnienia kadry chcą definitywnie zamknąć jak najszybciej.

Tymczasem piłkarze Wisły korzystają z urlopów na całego. Bramkarz Wisły Płock Seweryn Kiełpin wraz ze swoją wybranką Kingą Kachel przywitali nowy rok w Tajlandii. Wypoczywają w niedużym mieście Krabi położonym nad morzem Andamańskim.

Widać, że mocno wziął sobie też do serca zalecenia trenera od przygotowania fizycznego Macieja Bagrowskiego i w wolnym czasie trenuje.

Z kolei pomocnik Wisły Giorgi Merebaszwili wybrał się na narty w rodzinne strony do ośrodka narciarskiego w Bakuriani w Gruzji.

Przypomnijmy, że piłkarze Wisły Płock wznowią przygotowania do rundy wiosennej 9 stycznia. Trzy dni później wyjadą do Cetniewa.

Cypr zamiast Turcji. Plan zimowych przygotowań piłkarzy Wisły Płock

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem