Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozgrywki trwały ponad dwa miesiące, zagrały zespoły z siedmiu płockich szkół, a także z powiatu płockiego i sierpeckiego, a także z Węgrowa.

- Poziom sportowy jest coraz wyższy i systematycznie się wyrównuje, nawet zespoły z dalszych pozycji pokazały, że umieją grać. Widać rosnące zainteresowanie naszą ligą ze strony młodych sportowców, ich rodziców, opiekunów. Meczom towarzyszyły wielkie emocje - ocenił Marek Woliński, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock, które organizuje OHML. - Mamy gwarancje finansowe ze strony głównych sponsorów, odbiór społeczny jest piękny, więc jestem przekonany, że kolejne zawody przygotujemy z jeszcze większym zaangażowaniem.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock działa od 10 lat, jest częścią Płockiej Akademii Piłki Ręcznej i bezpośrednim zapleczem Sekcji Piłki Ręcznej, na potrzeby której szkoli zawodników. W dotychczasowych edycjach OHML wzięło udział ponad 3 tys. dzieci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.