W tym roku p這ccy motocykli軼ie przygotowali a 110 鈍i徠ecznych paczek dla dzieci z dom闚 dziecka, mieszka鎍闚 noclegowni i ma造ch pacjent闚 pediatrii starego szpitala. W niedziel przed po逝dniem wyruszyli, by rozda wszystkim prezenty. Rzecz jasna - na motocyklach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się od zebrania listów do Świętego Mikołaja, które napisały dzieciaki z wyżej wymienionych miejsc. Dzięki temu motocykliści mogli obdarować maluchy prezentami, o jakich te marzyły. Jak mówią organizatorzy akcji, w paczkach znalazły się głównie zabawki: lalki Barbie, klocki Lego, ale też np. figurki aniołków czy skórzana kurtka. Wizyta Moto Mikołajów sprawiła dzieciakom ogromną radość. W podziękowaniu maluchy z rodzinnych domów dziecka przygotowały dla motocyklistów małe upominki, laurki, a podopieczni ośrodka opiekuńczo-wychowawczego ogromne serce. Jak mówią organizatorzy, na kolumnę motocyklistów płocczanie reagują bardzo miło i pozytywnie. Widok Moto Mikołajów wywołuje uśmiech nie tylko u obdarowywanych dzieci.

Moto Mikołaje to ogólnopolska akcja. Środowiska motocyklowe zarówno w większych, jak i mniejszych miastach organizują zbiórkę datków na prezenty dla dzieciaków, dla których święta Bożego Narodzenia nie zapowiadają się zbyt radośnie. W Płocku akcja pojawiła się 6 lat temu.

W tym roku Moto Mikołaje podjęli też decyzję, by pomóc rodzinie z Pęszyna, która w pożarze straciła cały dobytek życia. Pojadą do niej w przyszłym tygodniu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem