W akcji "Ratujmy Płockie Powązki" organizowanej wspólnie przez stowarzyszenie Starówka Płocka i "Gazetę Wyborczą Płock" biorą udział już od 16 lat. W tym roku kwestowali uczniowie z klasy 6b, działający w kole humanistyczno-dziennikarskim: Anita Skubik, Wiktoria Szymborska, Julia Mikucka oraz Kamil Dółkowski pod wodzą nauczycielki Agnieszki Żółtowskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbiórkę przeprowadzili wśród kolegów i zebrali 336,42 zł! Tym samym pobili wynik z ubiegłego roku o prawie 50 zł.

We wtorek po południu przyszli do naszej redakcji, gdzie pieniądze z ich puszki wyjął i policzył prezes stowarzyszenia Starówka Płocka Jerzy Skarżyński. Cała suma zasiliła konto tegorocznej zbiórki, na którym jest 32 tys. zł.

Skąd w uczniach chęć, by zbierać pieniądze na renowację płockich nekropolii? – Bo w ten sposób można pomagać, a pomagać trzeba – zgodnie przyznają.

Zbiórką w „Siedemnastce” koordynuje nauczycielka języka polskiego Agnieszka Żółtowska, która już od 16 lat mobilizuje uczniów tej szkoły do aktywnej postawy. – Jesteśmy to winni tym, którzy zasłużyli się dla naszej społeczności – wyjaśnia Żółtowska. Przyznaje, że gdy widzi na bliskich jej cmentarzach – w Dobrzykowie oraz w Zagrobie – zniszczone groby, to zapala na nich znicze. – Sama mogę zrobić tylko tyle. Od kiedy dowiedziałam się, że jest taka akacja jak „Ratujmy Płockie Powązki”, a było to kilkanaście lat temu, to poczułam, że warto i należy wesprzeć tę inicjatywę – dodaje nasza rozmówczyni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przykład z dzieci mógłby wziąć prezydent Andrzej Nowakowski, który z taką zajadłością demoluje Stare Miasto! Brawo Dzieciaki!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0