To dziesiąte ligowe zwycięstwo nafciarzy w tym sezonie. Już w pierwszej połowie pokazali dobrą grę w obronie, bardzo dobrze w bramce spisywał się Adam Morawski, który grał przez 60 minut. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Tylko raz w 5. minucie na tablicy wyników był remis (2:2), z każdą kolejną minutą nafciarze powiększali przewagę. Schodzili na przerwę do szatni prowadząc dziewięcioma trafieniami.

Po przerwie do 43. minuty goście starali się nawiązać walkę, ale z dziewięciu bramek przewagi zdołali odrobić zaledwie jedną (21:13). Z kolei płocczanie, których gra w tym okresie się nie kleiła, zacieśnili szyki. I przyspieszyli. Między 43. a 56. minutą zdobyli aż 11 bramek! Rywale w tym czasie tylko raz zdołali pokonać Adama Morawskiego.

21-letni bramkarz Orlen Wisły bronił z ponad 40-procentową skutecznością, odbił 14 piłek.

Dobra gra w obronie Orlen Wisły, sprzyjała wyprowadzaniu kontr, po których zawodnicy zdobywali łatwe bramki. Najczęściej do bramki Zagłębia trafiali prawoskrzydłowi: Valentin Ghionea - 9 razy i Michał Daszek - siedem. Z siedmioma bramkami na koncie mecz zakończył Tiago Rocha.

Mecz z Zagłębiem był drugim z rzędu rozegranym w Płocku. Ale na tym nie koniec. Piłkarze ręczni Orlen Wisły zagrają u siebie kolejno: w czwartek o godz. 19 w Lidze Mistrzów ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen, w niedzielę 20 listopada o godz. 18 w Superlidze z Chrobrym Głogów i we wtorek 22 listopada o godz. 18.30 ich rywalem będzie MMTS Kwidzyn.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 35:16 (16:7)

Zagłębie: Patryk Małecki, Jakub Skrzyniarz - Dawid Przysiek 1, Łukasz Kuźdeba, Przemysław Mrozowicz 2, Tomasz Pietruszko 1, Arkadiusz Moryto 4 (2), Nikola Dżono 4, Michał Stankiewicz 2, Mikołaj Szymyślik 1, Mirosław Gudz, Michał Bartczak, Jan Czuwara 1, Krzysztof Pawlaczyk, Mateusz Wolski

Orlen Wisła: Adam Morawski - Michał Daszek 7, Gilberto Duarte 1, Tiago Rocha 7, Marko Tarabochia 1, Lovro Mihić 1, Jose de Toledo 2, Adam Wiśniewski, Valentin Ghionea 9, Tomasz Gębala, Sime Ivić 1, Maciej Gębala 3, Miljan Pusica 1, Dmitrij Żytnikow 1, Zbigniew Kwiatkowski 1

Kary: Orlen Wisła - 2 min; Zagłębie - 4 min

Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas (obaj z Tarnowa)