Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nafciarze pokonali TWH Kiel 24:22. To drugie w historii zwycięstwo z tym rywalem, ostatni raz płocczanie dokonali tego 11 lat temu! W dodatku zanotowali pierwszą wygraną w tej edycji Ligi Mistrzów. - Wisła w pełni zasłużyła na to zwycięstwo, była lepsza - przyznał z wielkim bólem serca trener THW Kiel Alfred Gislason. Był mocno zawiedziony, zwłaszcza, że to trzecie porażka jego zespołu w tej edycji Champions League.

Dodał: - Moi zawodnicy popełniali ekstremalnie dużo błędów, w dodatku seryjnie przegrywaliśmy pojedynki z bramkarzem Rodrigo Corralesem, który miał dziś swój wyjątkowy dzień. Jestem zadowolony z postawy w obronie mojego zespołu, ale na przestrzeni całego spotkania, to Wisła była lepsza.

Trenerowi wtórował Niclas Ekberg: - Podejmowaliśmy złe decyzje w ataku, przestrzeliliśmy masę rzutów. To niewybaczalne. Musiało się to tak skończyć - smutno zakończył wypowiedź szwedzki skrzydłowy THW.

Szkoleniowiec płockich piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki podziękował rywalom za dobry mecz. - Wiedzieliśmy, że czeka nas ekstremalnie trudny pojedynek. My też popełnialiśmy dużo błędów, szczególnie kiedy THW ustawiło wyższą obronę, nie mieliśmy zbyt wiele pomysłów na jej sforsowanie - wyjaśniał trener Przybecki. - Ale graliśmy z sercem, zaangażowaniem i na dużej intensywności w obronie. Wygraliśmy. Teraz przygotowujemy się do kolejnych meczów w Lidze Mistrzów. Postaramy się utrzymać tę dobrą dyspozycję.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, szczęśliwi z tego zwycięstwa. W drugiej połowie nie odpuściliśmy, nie daliśmy się złamać, walczyliśmy do samego końca. Pokonaliśmy ekipę z Kilonii, w składzie której gra wielu zawodników klasy światowej - zaznaczył rozgrywający Orlen Wisły Miljan Pusica.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.