Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Już wcześniej zaprezentowaliśmy dwie koncepcje. W piątek pokazaliśmy kolejną, poprawioną. Nie jest ona ostateczna - mówi Bożena Bończa-Tomaszewska, właścicielka firmy Bończa Studio.

Inwestor - Urząd Miasta Płocka - ma teraz czas na wniesienie uwag i poinformowanie firmy projektowej o tym, czy ma wprowadzić ewentualne poprawki. Ostateczną koncepcję poznamy w połowie grudnia.

Obiekt ma mieć w sumie 15 tys. miejsc. Oddalenie trybun od boiska to 6 m, sektory będą wydzielone w sposób trwały. Oświetlenie murawy będzie zawieszone pod dachem, obecne słupy oświetleniowe zostaną zdemontowane. Na stadionie znajdą się nagłośnienie oraz co najmniej dwa telebimy - dopuszcza się wykorzystanie obecnie istniejącej elektronicznej tablicy jako jednego z nich.

Bezpieczeństwo zapewni cyfrowy monitoring oraz system kontroli dostępu w postaci wysokich kołowrotów na bramkach wejściowych i kart magnetycznych w pomieszczeniach biurowo-socjalnych. Cały stadion wyposażony zostanie w zasilanie awaryjne. Koncepcja zakłada montaż na dachu trybuny paneli fotowoltaicznych.

Pod trybuną zachodnią mają się znaleźć szatnie zespołów, sędziów, delegata, pokój kontroli antydopingowej, pokój pomocy medycznej, pokój odpraw, siłownia i gabinety odnowy. Kilkupoziomowe wnętrze trybun zmieści również restaurację, biura klubu, sale konferencyjne, magazyny, garaże, szatnie, kasy czy pomieszczenia depozytowe. Przewidziano także strefę do wykorzystania komercyjnego, w której znajdzie się hotel (w miejscu budynku dawnych szatni), sklep klubowy, lokale handlowe, a nawet hala sportowa dla piłkarzy ręcznych, siatkarzy czy koszykarek (z widownią dla 500 osób).

W otoczeniu stadionu powstaną m.in. parkingi, drogi dojazdowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.