Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W dwudniowym Turnieju Środowisk Szkolnych w Siatkówce zagrały cztery drużyny, złożone z uczniów, absolwentów i nauczycieli płockich szkół ponadgimnazjalnych: III LO, Zespołu Szkół Centrum Edukacji, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Zawody miały na celu m.in. przypomnienie sylwetki Jana Dzwolaka (1938-1994), nauczyciela, trenera, wicedyrektora ZSZ Nr 2 w Płocku. Był on pasjonatem sportu, szczególnie siatkówki i lekkiej atletyki. W ZSZ Nr 2 pracował w latach 1975-94, przez kilka lat był także trenerem siatkarzy Wisły Płock.

W tym roku drużyny zagrały systemem każdy z każdym. III LO, które wygrało turniej w 2014 i 2015 roku, zaczęło od niespodziewanej porażki 1:2 z Budowlanką. Ale kolejnego dnia pokonało Chemika 2:1 oraz Elektryka 2:0. Natomiast Budowlanka nie poszła za ciosem, uległa Elektrykowi i Chemikowi po 0:2. Gospodarze pokonali Chemika 2:1 i po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce przypadło ekipie III LO, drugi był Elektryk, trzeci Chemik, a czwarta Budowlanka.

- Najlepszym zawodnikiem-uczniem został wybrany Maciej Sobczak z III LO, a najlepszym absolwentem Piotr Domański z Elektryka - informuje Mariusz Stępniewski, absolwent Elektryka, obecnie nauczyciel wf w tej placówce, który już po raz dziewiąty z rzędu organizował turniej.

Wyróżniono także zawodnika gospodarzy Krystiana Kempczyńskiego za grę fair. Puchary ufundował absolwent Elektryka Sławomir Malesa, a nagrody rzeczowe - Orlen.

Skład III LO: Tomasz Maziarek (absolwent), Łukasz Lewandowski (absolwent), Maciej Sobczak, Tomasz Ignaczak, Bartosz Bogiel, Łukasz Raczyński, Piotr Mańkowski, Tomasz Czachorowski, Kamil Łasiński, Jarosław Grzęda, Adam Jędrzejewski, Filip Wiśniewski. Opiekun drużyny: Agnieszka Brzozowska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.