W sobotę w Domu Technika odbył się przedpremierowy pokaz nowego mercedesa klasy E. Zorganizował go płocki dealer tej marki, firma Auto Forum.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezentowany samochód to najnowsze wcielenie klasy E, wyglądem mocno przypomina większego brata - klasę S.

- Samochód cechuje wysoka jakość wykonania wnętrza i zupełnie nowa linia nadwozia - mówi Beata Jędrzejczyk, dyrektor handlowy Auto Forum Mercedes Benz. - Wyposażony jest też w aktywne systemy bezpieczeństwa. Ma dookoła sensory, które cały czas kontrolują sytuację na drodze. Jeśli kierowca nie zauważy, że na jezdnię wybiega pieszy, auto samo wyhamuje. Podobnie, gdy poprzedzający pojazd nagle zahamuje, a kierujący nie zdąży zareagować.

Ciekawy jest też system parkowania. Nowy "merc" w połączeniu z iphonem może być zdalnie sterowany. Wszystko działa prosto. Kiedy już znajdziemy miejsce na parkingu, możemy wysiąść z auta i za pomocą komórki sterować nim - niczym samochodzikiem na pilota - by zająć nawet trudno dostępne miejsce.

Cena nowego mercedesa zaczyna się od 190 tys. zł (za taka kwotę można dostać samochód wyposażony w opisywane gadżety).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem