Organizowany już po raz dziewiąty plebiscyt "Z Tumskiego Wzgórza - Wydarzenie Roku 2015" rozstrzygnięty. Wyniki zostały ogłoszone w piątek w Domu Technika.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Były cztery kategorie, w każdej 10 propozycji - o nominacjach decydowała specjalna kapituła powołana przez "TP" i złożona m.in. z przedstawicieli samorządów, gospodarki, kultury, nauki, sportu. Następnie - od 2 lutego - decydowali już tylko czytelnicy "Tygodnika", wypełniając kupony i wysyłając SMS-y.

Oto zwycięzcy:

- w kategorii "Gospodarka, nauka, społeczeństwo" - umowa dotycząca utworzenia call centre w budynku po byłym Coteksie. Jako reprezentanci tego wydarzenia nominowani byli wiceprezydent Płocka Jacek Terebus, Mariusz Patrowicz z Cotex Office Centre i Małgorzata Żuchowska, dyrektor zarządzający APS sp. z oo.

- w kategorii "Kultura" - "Noc Peerelu", czyli aktywne, połączone z wieloma animacjami, zwiedzanie Książnicy Płockiej podczas Nocy Muzeów. Jako przedstawicielka Książnicy nominowana była jej dyrektorka Joanna Banasiak.

- w kategorii "Sport i turystyka" - powołanie Szymona Marciniaka, sędziego międzynarodowego piłki nożnej, do grona arbitrów, którzy poprowadzą mecze podczas mistrzostw Europy we Francji.

- w kategorii "W regionie" - otwarcie w Słupnie żłobka, pierwszej tego typu placówki na terenie gminy wiejskiej na Mazowszu Płockim. Nominowany: wójt Słupna Marcin Zawadka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem