Zawsze najwięcej się dzieje w weekendy, Płock nie jest tu wyjątkiem. Mnie być może właśnie teraz uda się przeczytać gwiazdkowy prezent, czyli ?Bieszczady. Przystanek Siekierezada? Rafała Dominika - Adam Mieczykowski, szef płockich symfoników, zdradza, co ciekawego będzie porabiał w tym tygodniu. Sprawdź, może Cię zainspiruje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A gdzie można pójść w najbliższy piątek? POKiS zaprasza na pierwszą w tym roku Alterstację. O 19 wystąpi płocki zespół Rigor Mortiss, który gra, jak wyczytałem, muzykę określaną jako psycho industrial minimalism. Choć sam nie słucham czegoś takiego, to myślę, że dla zainteresowanych jest to całkiem ciekawa propozycja na początek weekendu.

Ale w piątek szykuje się też prawdziwa uczta dla fanów mocnych filmów. W kinie Helios o godz. 22 zacznie się Maraton Pitbulla z najlepszymi chyba polskimi kryminałami ostatnich lat. Będą "Pitbull", premierowo "Pitbull. Nowe porządki", "Służby specjalne" i na koniec "Drogówka". Kino zapowiada, że widzów czeka tyle emocji, że po powrocie do domów długo nie będzie można zasnąć. Może żona zgodziłaby się ze mną pójść [śmiech]?

Ci, którzy nie wybiorą się jednak na ten maraton i w sobotę przed południem będą wyspani i wypoczęci, mogą iść na lodowisko na Starym Rynku. Polecam młodszym i starszym, sam często śmigam na łyżwach.

No ale jeśli jednak pójdę na filmy do Heliosa, to w sobotnie przedpołudnie będę pewnie jeszcze spał. A jak już się wyśpię, to z ogromną przyjemnością wybiorę się wieczorem na spektakl "Kochane pieniążki" do płockiego teatru. Nie byłem na premierze na początku stycznia, a słyszałem, że to niezła komedia, w dodatku z fajną obsadą. Spektakl ten będzie grany także w niedzielę, również o godz. 19.

Warto jeszcze wspomnieć, że także w sobotę, o godz. 17, Muzeum Mazowieckie zaprasza na wernisaż wystawy "Zbiory Muzeum Polskiego w Rapperswilu". Myślę, że będzie bardzo ciekawa.

A później można wpaść do któregoś z lokali przy Grodzkiej albo na Starym Rynku. Ja jako alternatywę dla starówki wybiorę restaurację w Petropolu. Byłem tam w ostatnim czasie kilkakrotnie, zachwyciło mnie dobre jedzenie i miła obsługa.

W niedzielę polecam natomiast odwiedzić nową księgarnię-kawiarnię Czerwony Atrament przy ul. Kolegialnej. Zapraszam tam na przegląd bardzo ciekawych książek i świetną kawę z berlińskiej palarni. Mnie wpadła już do rąk antologia jazzu, ale z kupnem muszę poczekać do pierwszego [śmiech].

Natomiast jako miłe zakończenie weekendu zaproponowałbym prawdziwy kulig. Z rodziną albo przyjaciółmi można się wybrać na taką atrakcję do Ośrodka Rekreacyjno-Szkoleniowego w Cierszewie, a potem posiedzieć przy ognisku i czymś rozgrzewającym. Wystarczy zadzwonić i się umówić.

W poniedziałek będę odpoczywał po weekendowych szaleństwach, ale już we wtorek zapraszam do sali koncertowej szkoły muzycznej na specjalny koncert wyróżniających się uczniów. Wszystko zacznie się o 17, wejście nic nie kosztuje.

W środę lub w czwartek wybiorę się natomiast na wystawę "Mój Płock" Płockiego Towarzystwa Fotograficznego do Książnicy Płockiej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem