Wczoraj mn鏀two p這cczan 鈍i皻owa這 miko豉jki na Starym Rynku. By造 zabawy dla dzieci, zdj璚ia z postaciami z zimowych bajek i odpalenie 鈍i徠ecznej iluminacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Scenerią imprezy był trwający od soboty Jarmark Bożonarodzeniowy. Ludzie od rana chętnie przychodzili na plac i oglądali, co ciekawego w tym roku oferują im świąteczni wystawcy. Ale mikołajkowa zabawa zaczęła się o godz. 13. Na scenie wystąpiły grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, który wystawił przedstawienie "Tajemnicze przypadki Świętego Mikołaja" (było faktycznie dość tajemniczo, dość powiedzieć, że na scenie byli kowboje, Indianie i dyliżans). Były także inne atrakcje - animacje dla dzieci, wspólne robienie bombek i aniołków, przebierańcy (św. Mikołaj, aniołek, nawet pewna postać z kosą...), z którymi można było robić sobie zdjęcia.

A o godz. 16 cały Rynek zaczął odliczać: 3,2,1... I zapłonęła świąteczna iluminacja na całym placu. Łącznie z wielką choinką przy słonecznym zegarze.

Zobaczcie mikołajkowe zdjęcia Tomka Niesłuchowskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
  chyba t逝m闚 nie widzieli
  ju ocenia貫(a)
  2
  1