Zbuduj swojego robota w... Muzeum

10/11

TOMASZ SZAMBELAN

Takie i inne atrakcje czekają na Was w Muzeum Mazowieckim. A konkretnie na wystawie klocków LEGO. Wystawa będzie się nazywać "Modele z klocków LEGO z lat 70-tych XX w. po najnowsze". W sobotę i w niedzielę przy Tumskiej 8 będzie można zobaczyć ok. setki kolorowych konstrukcji, od tych powstałych 45 lat temu po te najnowsze. Zaprezentowane będą także pozakatalogowe nowości oraz największe modele, jakie udało się zbudować z kultowych klocków.
Muzeum zapowiada, że wystawie towarzyszyć będą strefy: interaktywna, edukacyjna oraz zabaw dla najmłodszych. W strefie interaktywnej zobaczycie np. dwie makiety miasta i placu budowy ze zdalnie kierowanymi maszynami budowlanymi, dźwigami, koparkami, pociągami, samochodami. W strefie edukacyjnej będzie osiem stanowisk komputerowych do samodzielnego składania i programowania robotów. A dla dzieci przygotowano zestawy klocków LEGO do składania.
Interaktywna wystawa powstała we współpracy Muzeum Mazowieckiego w Płocku z firmą Galileo z Łodzi. Dzięki współpracy z hurtownią zabawek Gumiś, obok klocków LEGO staną dodatkowe interaktywne makiety z zestawami z klocków Playmobil. Hurtownia ufundowała też gadżety pokonkursowe dla najmłodszych.
Organizatorzy zastrzegają, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników czas przebywania w strefach interaktywnych i edukacyjnych ograniczony będzie do godziny zegarowej. Wejścia odbywać się będą o pełnych godzinach od 10 do 16, w sobotę i niedzielę.
Jeśli klocki pochłoną tylko wasze dzieci, wy w tym czasie będziecie mogli zwiedzić muzeum (po okazaniu bezpłatnego biletu, który otrzymacie przy wejściu na wystawę LEGO).
Cała impreza będzie zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Dlatego zabawom z LEGO będą towarzyszyć koncerty zespołu Marchewkowe Pole z Gimnazjum nr 5 w Płocku, pokazy sportów walk aikido i kung fu w wykonaniu płockich klubów sportowych, pokazy tańca nowoczesnego grup z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, a w niedzielę w godz. 10 - 14 nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości z Płocka poprowadzą warsztaty carvingu. A w magicznym kąciku dla najmłodszych ze strojami z wypożyczalni Fuh Ploccar Agnieszki Siekluckiej dzieci będą mogły wcielić się w ulubionych bohaterów z bajek.
Wstęp na klockową wystawę jest bezpłatny.

Wszystkie zdjęcia
  • Mistrzowie polskiego stand-upu w szkole muzycznej
  • Gratka dla fanów przedwojennego desingu. Sesja w Muzeum Mazowieckim
  • Wpadnijcie do Kina za Rogiem
  • Ciało i akcja czyli Teatrakcja
  • Kwiatek za zużyty sprzęt. Happening na Starym Rynku
  • Masochista i pewien kotek w Teatrze Dramatycznym
  • Ani Mru Mru i jego ?Skurcz?
  • Zbuduj swojego robota w... Muzeum
  • Przyjdź do żywej biblioteki i pytaj
Więcej tematów - Płock
Wiadomości z Płocka
Magazyn Plocki
Imprezy w Płocku
Sport w Płocku