1/9
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]

MATERIAŁY AGENCJI REWITALIZACJI STARÓWKI W PŁOCKU

Wizualizacja - tak po remoncie będzie pod adresem Grodzka 8 w Płocku
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 7 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 8 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
  • Zdjęcie numer 9 w galerii Nowy blask kamienicy przy Grodzkiej 8. Wynajmiesz tam mieszkanie [WIZUALIZACJE]
Komentarze
roman_j - szczegóły koncepcji są dopracowywane, więc chyba nie ma co dyskutować nad tymi problemami? Jak dla mnie ciekawa propozycja. Nie zgodzę się, że to nowe poddaństwo - można to samo powiedzieć o wszystkich kredytach na zakup mieszkania.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tekst na 1 kwietnia. Czy Gazeta nie pamięta już co ten wybitny zarząd miał rewitalizować luc budować. Proponuje sięgnąć po swoje wcześniejsze teksty a nie publikować kolejne ściemy i artykuły science fiction. Trochę przyzwoitości i krytycyzmu, a nie tylko zgodnie z wytycznymi Huberta i Andrzeja...
już oceniałe(a)ś
0
0
I jeszcze jedna refleksja, jaka się nasuwa w kwestii pomysłu najmu z opcją nabycia. Przy obecnych zasadach to będzie nowe poddaństwo, tyle że dobrowolne. Każdy, kto będzie dużo płacił za mieszkanie mając w perspektywie uzyskanie go na własność po 13 latach, będzie próbował się w nim utrzymać przez te 13 lat. A im dłużej będzie mieszkał, tym bardziej będzie mu zależało, żeby do tego okresu dotrwać. To oznacza, że stanie się niewolnikiem (fakt, że dobrowolnym) swojego lokalu. A 13 lat to jest tak dużo czasu, że nie wiadomo, jak komuś zmieni się przez tyle lat sytuacja życiowa, rodzinna, pracownicza. I niezależnie od tego, będzie miał poczucie, że musi tkwić w tym miejscu, bo inaczej za dużo straci. To jest pułapka na tych ludzi, którzy zechcą te mieszkania wynająć, z której, co gorsza, oni pewnie sami będą zdawać sobie sprawy. Nie wolno ludzi w takie pułapki łapać, nawet jeśli sami w nie wchodzą z ufnością, chęcią i radością.
już oceniałe(a)ś
0
0
"A co, jeśli ktoś zechce wyprowadzić się wcześniej, przenieść w inne miejsce? Nic. Po prostu będzie musiał uznać, że sobie pomieszkał na starówce za niemal rynkowy czynsz." A jeśli ktoś przemieszka 12 lat i 11 miesięcy, to osoba, która następnie najmie lokal po zapłaceniu jednego miesięcznego czynszu stanie się właścicielem? W końcu dopełni tym samym warunek spłaty kredytu. Tyle, że to stwarza pole do nadużyć, bo nawet jeśli sytuacja nie będzie aż tak ekstremalna, to każdy, kto wprowadzi się do takich lokali później, zyskałby swoistą "premię" i nabyłby ostatecznie mieszkanie za dużo niższą kwotę niż pierwotna. A ktoś, kto decydowałby, komu wynająć takie opuszczane przed upływem 13 lat mieszkanie, narażony byłby na różne korupcyjne pokusy. O ile nie będzie mechanizmu zwrotu wpłaconych rat kredytu i wymagania od nowych lokatorów wpłacenia takiej samej kwoty w przypadku chęci wykupu przez nich lokalu, to będzie po prostu nieuczciwe i nie można tego kwitować jednym niezbyt mądrym zdaniem.
już oceniałe(a)ś
0
0
Więcej tematów - Płock
Wiadomości z Płocka
Magazyn Plocki
Imprezy w Płocku
Sport w Płocku