Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Bajkowa kraina w Atrium Mosty

W najbliższą sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja, powstanie tam bajkowa kraina z bohaterami z bajek w ramach Nickelodeon Kids Party. W godz. 12-18 będą atrakcje z udziałem SpongeBoba, Dory i Diego oraz Wojowniczych Żółwi Ninja. Dzieci będą miały okazję zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi postaciami. W Strefie Podskoku na zewnątrz galerii stanie zamek SpongeBoba, w Strefie Dory i Diego coś dla siebie znajdą młodzi odkrywcy - będą tam m.in. multimedialne puzzle. A w Strefie Żółwi Ninja każdy będzie mógł zagrać na konsoli i wcielić się w postać ulubionego żółwia.

Figle u Fryderyka

W niedzielę 29 maja zaprasza Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. W godz. 15-18 w zespole pałacowo-parkowym na dzieci i dorosłych będzie czekać wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy prowadzone przez animatorów Teatru Pana O. z Poznania, warsztaty plastyczne, występy dzieci. Będzie też kiermasz twórców ludowych. Tego dnia zwiedzanie pałacu będzie bezpłatne.

Dzień Dziecka w zoo

W środę 1 czerwca bilety wstępu dla dzieci będą po złotówce. Oprócz możliwości zwiedzenia ogrodu goście skorzystają z dodatkowych atrakcji: placów zabaw, parku linowego. Będą też pokazy treningu medycznego i karmienia fok (godz. 13) oraz karmienia pingwinów (14).

Artystyczne warsztaty dla najmłodszych

W środę 1 czerwca dzieci zaprasza Płocka Galeria Sztuki (Sienkiewicza 36). W godz. 10-13 będą warsztaty plastyczne "Ręce w ruch - malujemy co chcemy". Nie trzeba znać technik malarskich, ale obowiązują zapisy (tel. 24 364 60 40).

Dinozaury opanują galerię Wisła

Między 28 maja a 5 czerwca Wisła zaprasza na wystawę "Dinozaury jak żywe". A dodatkowo... W środę 1 czerwca w godz. 14-19 będzie można spotkać się z paleontologiem oraz stanąć oko w oko z wielkim gadem (dinozaurem animatronicznym). W Dinolandii, strefie plastyczno-animacyjnej, zaplanowano malowanie gigantycznych jaj dinozaura, kino małego archeologa, pamiątkowe zdjęcia. Dinolandię będzie można odwiedzić też w niedzielę 5 czerwca (godz. 14-19).

Odjazdowy Dzień Dziecka w Mazovii

Do tej galerii handlowej w sobotę i niedzielę, 4 i 5 czerwca, przyjadą zabawne samochody z filmów i kreskówek. Do dyspozycji będą m.in. Zygzak z "Aut" DeLorean z "Powrotu do przyszłości" i Mystery Machine, czyli kolorowy samochód, którym jeździ Scooby-Doo. W godz. 12-17 dzieci wezmą udział w grach i zabawach z Batmanem i Scooby-Doo. Możecie liczyć na malowanie buziek i robienie zwierzątek z balonów.

Noc Bibliotek z detektywem i Sindbadem

Książnica Płocka w sobotę 4 czerwca zaprasza najmłodszych do dwóch swoich filii na Noc Bibliotek. "Chotomek" przy ul. Sienkiewicza 2 zamieni się w biuro detektywistyczne. Będzie można tam odkryć tajemnicę gazety, zdobyć bilet na seans filmowy, otrzymać certyfikat detektywa, wytropić nowości na kiermaszu wydawnictwa Zakamarki. Z kolei w filii nr 8 przy ul. Walecznych 20 na Podolszycach Północ rozgości się Sindbad. W programie są m.in. "Cudowny Ogród Różności", "Komnata 1001 Nocy", pobyt w lochach Wielkiego Wezyra i gra terenowa "Poszukiwanie Sezamu".

Beztroska zabawa w skansenie

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza w niedzielę 5 czerwca (w godz. 10-18). W programie m.in.:

---- amfiteatr: konkursy i zabawy z nagrodami, ogródek zabaw, warsztaty ekologiczne, kiermasz dziecięcy; godz. 12 - widowisko "Urodziny Baby Jagi"; 15.30 - koncert Dziecięcego Zespołu Zatorzanie z Sierpca.

---- zagrody chłopskie, wieś rzędówka: pokazy tkania chodnika, wyrób masła i degustacja, warsztaty garncarskie, lekcje kaligrafii w wiejskiej szkole sprzed 100 lat, dawne gry i zabawy (np. chodzenie na szczudłach, strzelanie z procy do celu).

Dodatkową atrakcją będą przejażdżki konne bryczką i w siodle, a także ognisko. O godz. 14 w kościele z Drążdżewa rozpocznie się msza św. w intencji dzieci.

Bilety: 11 zł - ulgowy, 16 zł - normalny oraz 43 zł - rodzinny (dwoje dorosłych i dwoje dzieci do 16. roku życia).

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.