Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Od piątku, jeśli pogoda dopisze, planuję zarezerwować czas na podróż szlakiem pobliskich dworków. Myślę, by z żoną odwiedzić m.in. Miszewo Murowane, Pepłowo, Cieśle, Podgórze, dwór w Kątach. Polecam także wybrać się szlakiem starych okolicznych kościołów murowanych i drewnianych. Podczas takich wycieczek patrzę, czy czas jest dla tych budynków łaskawy. Ale z tym bywa różnie.

Przy okazji w sobotę chcemy z żoną pojechać do Kutna na pchli targ. Aby wypatrzyć coś ciekawego, wyruszamy już przed godz. 8 rano. Moja żona zbiera filiżanki, więc ma nadzieję znaleźć coś do swojej kolekcji. Ja z kolei myślę o jakimś ciekawym zegarze.

Niedzielę spędzę pewnie na działce w Bodzanowie. Ale skoro będą to walentynki, płocczanom polecam wybrać się poza miasto do Chełmna, gdzie znajdują się relikwie św. Walentego. To wprawdzie 150 km od Płocka, ale jeśli ktoś ma czas, to warto, bo miejscowość jest naprawdę urokliwa.

Robi się już coraz cieplej, więc można też powoli odwiedzać sklepy ogrodnicze. Pasją mojej żony są kwiaty, dlatego w poniedziałek razem będziemy szukać inspiracji. Jeśli ktoś nie ma działki ani ogrodu, może pomyśleć o aranżacji balkonu.

Mam nadzieję, że we wtorek uda mi się znaleźć czas na lekturę. Jestem w trakcie czytania książki Elżbiety Szubskiej-Bieroń "Płock na łamach lokalnej prasy NSDAP w latach 1939-1945", którą wydała Książnica Płocka.

W środę po pracy może wybiorę się do pierogarni przy ul. Kolegialnej. Najbardziej smakuje mi tam danie trochę w stylu PRL-u, czyli wątróbka z ziemniakami i kapustą. Z kolei w czwartek postaram się przejrzeć oferty na Allegro, bo często wyszukuję tam dawnych publikacji związanych z Płockiem. Jakiś czas temu znalazłem np. ciekawą książkę, która prezentuje katolickie spojrzenie na mariawitów.

W tygodniu postaram się też znaleźć czas, by wpisać coś do mojej rodzinnej kroniki, którą prowadzę już od 15 lat. Zapisuję tam ważniejsze wydarzenia, notuję, gdy posadzę drzewo itp.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.