Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Michał Stańczak: - W piątek warto się wybrać na spotkanie z Mozartem i Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Z nas dwóch ja wybiorę tę propozycję. Będzie doskonała okazja, by na żywo usłyszeć znane wszystkim arie i duety z oper "Wesele Figara", "Czarodziejski Flet", czy "Don Giovanni".

Paweł Lorenz: - Mnie również klasyka nie jest obca, ale bliżej mi do muzyki, którą będzie można usłyszeć na żywo w sobotę. Miłośnikom mocniejszych brzmień polecam koncert Farben Lehre w klubie Rock'69 z okazji 30-lecia zespołu. Energetyczne utwory takie jak "Helikoptery", "Rozkołysanka" czy "Matura" spodobają się nie tylko fanom punk-rocka i reggae.

Michał Stańczak: - Niedziela to doskonały czas na wyprawę poza miasto i poznanie historii jednej z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Tym razem proponujemy " Spacer dla odpornych po Twierdzy Modlin", od godz. 11, organizuje go warszawski przewodnik. Natomiast po intensywnym weekendzie można się zrelaksować przy dobrej książce. Zatem zachęcamy, by w poniedziałek poświęcić się lekturze. U mnie w kolejce do czytania jest jedna z książek Lee Childa. Bohaterem cyklu jego powieści jest Jack Reacher. Polecam każdą z tych pozycji. Przy okazji można przyłączyć się do akcji na Facebooku: "Przeczytam 52 książki w 2016 roku".

Paweł Lorenz: - Ja osobom powyżej 10. roku życia proponuję serię " Kroniki Wardstone" Josepha Delaneya. Radzę czytać je przed zmrokiem, bo bywają straszne. Mają 13 tomów i najlepiej zacząć od pierwszego.

Michał Stańczak: - Po muzyce i literaturze czas na dziesiątą muzę - film. We wtorek Kino za Rogiem proponuje mistrzowską klasykę, czyli "La Stradę" Felliniego. Środa dla nas to już tradycyjnie czas poświęcony podtrzymaniu kondycji, czyli godzinny mecz tenisa ziemnego pod balonem na stadionie miejskim. Z kolei w czwartek dla dotlenienia płuc i szukania inspiracji do naszych nowych projektów wybierzemy się w teren do pobliskich parków krajobrazowych: Brudzeńskiego i Gostynińsko-Włocławskiego. Myślimy, by latem zaproponować płocczanom spacery poza miastem, więc zaczniemy się do tego przygotowywać.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.