Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu
Przed sobotnim pojedynkiem Wis豉 mia豉 punkt przewagi nad zespo貫m z Chorzowa. Wiadomo by這, 瞠 to b璠zie niezwykle wa積y mecz, o tzw. sze嗆 punkt闚. Kibice czekali na zwyci瘰two p這cczan, kt鏎zy ostatnie trzy punkty zgarn瘭i za zwyci瘰two 2:0 z Pogoni Szczecin, ale to by這 17 wrze郾ia, czyli prawie trzy miesi帷e temu.

Po kontuzji wr鏂i na boisko niezwykle wa積y dla nafciarzy Giorgi Merebaszwili, nie zagrali z kolei Cezary Stefa鎍zyk (kara za 鄴速e kartki) i Tomislav Bo養.

Ju w drugiej minucie gro幡ie g堯wkowa Piotr 鑿ielong, ale Seweryn Kie逍in przeni鏀 pi趾 nad poprzeczk. Gra si wyr闚na豉, ale w 17. minucie kibice szaleli z rado軼i, bo bramk dla Wis造 zdoby Piotr Wlaz這. Pomocnik nafciarzy odebra pi趾 obro鎍y, wpad w pole karne i strza貫m w dolny r鏬 nie da szans bramkarzowi Niebieskich. By to jego pierwszy gol w ekstraklasie.

Ale ju siedem minut p騧niej by remis. Katastrofalnie zagra Maksymilian Rogalski, do pi趾i nie zd捫yli ani obro鎍y, ani bramkarz Wis造. Przechwyci j Jaros豉w Niezgoda i bez problemu trafi do siatki.

Gra toczy豉 si cz窷ciej na po這wie gospodarzy, ale klas pokaza szybki Merebaszwili. Gruzin idealnie do鈔odkowa do Arkadiusza Recy, a m這dy napastnik Wis造 z pi璚iu metr闚 g這w trafi do siatki! Trzy minuty przed przerw Ruch by bliski wyr闚nania. Na szcz窷cie dla gospodarzy Kie逍in obroni niebezpieczny strza Patryka Lipskiego. Ale tu przed przerw po sk豉dnej, szybkiej akcji go軼i Lipski z bliska nie da szans bramkarzowi Wis造 i zn闚 by remis.

Po przerwie kibice w P這cku spodziewali si zdecydowanie innej, lepszej gry. Ale to go軼ie poszli za ciosem. Ju w 47. minucie Lipski trafi na 3:2. Gospodarze rzucili si do odrabiania strat, ale strza Jose Kant zablokowali obro鎍y. Za chwil po do鈔odkowaniu Furmana Kant pr鏏owa strzela g這w, ale uderzy nieczysto. Chwil p騧niej z ostrego k徠a w bramkarza strzeli Merebaszwili.

Nieliczni kibice nie tracili wiary, 酥iewem zach璚ali gospodarzy do dalszej walki. - Tylko zwyci瘰two, nafciarze, tylko zwyci瘰two! - nios這 si po stadionie, na kt鏎ym by這 niespe軟a trzy tysi帷e widz闚.

Wis豉 mia豉 przewag, w ogromnym zamieszaniu mog豉 wyr闚na, obro鎍a Ruchu wybi pi趾 z linii bramkowej. Dwie minuty p騧niej "setk" zmarnowa Reca. Wprawdzie by naciskany, ale strzela z 4-5 metr闚.

W 69. minucie bramkarz Ruchu pi耩 metr闚 od bramki przewr鏂i Siergieja Kriwca, a karnego pewnie wykorzysta Piotr Wlaz這. Remis nie satysfakcjonowa 瘸dnej z dru篡n. Po 豉dnej kontrze Merebaszwili trafi w s逝pek, nafciarzy interesowa tylko komplet punkt闚.

Emocje si璕n窸y zenitu w 77. minucie. Pi趾 na w豉snej po這wie otrzyma Wlaz這, przebieg 10 metr闚 i... strzeli z ponad 40 metr闚. Libor Hrdlicka, kt鏎y wyszed z bramki, by kompletnie zaskoczony, nie zd捫y si cofn望, a pi趾a wpad豉 pod poprzeczk! Ruch mia swoj kolejn szans, ale dobrze spisywa si Kie逍in. Go軼ie ods這nili si, nafciarze kontrowali, ale brakowa這 dok豉dno軼i.

S璠zia doliczy trzy minuty do regulaminowego czasu i p這cczanie musieli si pilnowa, bo w Chorzowie stracili gola na remis w豉郾ie w doliczonym czasie. Tym razem to gospodarze mieli szans na gola, ale Kriwiec, zamiast podawa, strzeli w bramkarza. Wis豉 wygra豉 zas逝瞠nie i wreszcie zdoby豉 wymarzone trzy punkty.

W ostatnim meczu w tym roku nafciarze zagraj z Jagielloni w Bia造mstoku (sobota, godz. 18).

Wis豉 P這ck - Ruch Chorz闚 4:3 (2:2)

Bramki: Wis豉 - Piotr Wlaz這 (17., 70.,77.), Arkadiusz Reca (36.); Ruch - Jaros豉w Niezgoda (24.), Patryk Lipski (44., 47.)

Wis豉: Seweryn Kie逍in - Patryk St瘼i雟ki, Bart這miej Sielewski, Przemys豉w Szymi雟ki, Kamil Sylwestrzak, Maksymilian Rogalski (, 60. Siergiej Kriwiec), Dominik Furman (, 78. Piotr Mrozi雟ki ), Piotr Wlaz這 (), Giorgi Merebashvili, Arkadiusz Reca, Jose Kant (87. Damian Byrtek)

Ruch: Libor Hrdlicka - Rafa Grodzicki, Micha Helik, Martin Konczkowski, Marcin Kowalczyk, ㄆkasz Surma, Maciej Urba鎍zyk (80. Jakub Arak) , Kamil Mazek (87. Mi這sz Przybecki), Patryk Lipski, Piotr 鑿ielong (68. ㄆkasz Moneta), Jaros豉w Niezgoda