W składzie rekordowej sztafety z Piaseczna wystąpiły: Karolina Saniawa, Martyna Jabłońska, Martyna Wróbel, Wiktoria Waszkowska. Młodziutkie pływaczki o blisko sekundę poprawiły poprzedni rekord kraju w swojej kategorii wiekowej (2.8,58), ustanowiony prawie trzy lata temu w Oświęcimiu.

Drugie miejsce z czasem 2.15,59 zajęła sztafeta z partnerskiego miasta Płocka - Mytiszczi, a trzecie - ekipa SWIM Płock 1. W tej ostatniej popłynęły: Dominika Kowalska, Anna Solak, Michalina Rutkowska oraz Wiktoria Rutkowska. Czwarte miejsce zajęła sztafeta MZOS Płock w składzie: Natalia Kryszkowska, Natalia Krymow, Oliwia Paradowska, Izabela Luma.

Memoriał Cezarego Piórkowskiego jest rozgrywany od 2003 roku. Zawody mają na celu integrację środowiska pływackiego miast i klubów zaprzyjaźnionych, popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży. Ale przede wszystkim uczczenie pamięci Cezarego Piórkowskiego. Jako 14-letni chłopak wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski młodzików, płynąc na dystansie 100 m stylem motylkowym. Tym samym został pierwszym płockim medalistą w pływaniu.

Niestety, w 2003 roku w wieku 46 lat miał wypadek samochodowy, poniósł śmierć na miejscu. Od tamtego czasu co roku odbywa się memoriał jego pamięci, który zainicjował jego trener Wojciech Ostrzycki.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 280 młodych pływaków z 23 klubów z całego kraju, w tym dwa z Płocka: MZOS, który wystawił najliczniejszą ekipą - w sumie zgłoszonych było 102 zawodników. A także SWIM.

Perełki w wodzie na Podolance. Wyścig memoriałowy dla Damiana Chrzanowskiego!