Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Peszko bronił barw płockiego klubu w latach 2002-2008. To właśnie z Wisłą, jako 18-latek zadebiutował na boiskach ekstraklasy. Było to w 2003 roku w meczu wyjazdowym z Widzewem Łódź. Choć urodził się w Jaśle, to jednak Płock stał się jego drugim domem. Chodził do klasy sportowej liceum zawodowego w "Siedemdziesiątce", w tej szkole zdawał maturę.

Wystąpił w 142 spotkaniach Wisły, strzelił 27 bramek. W 2006 roku świętował z Wisłą zdobycie pierwszego trofeum w zawodowej karierze - Puchar Polski. W tym samym roku dołożył do tego jeszcze Superpuchar Polski. Jako piłkarz Wisły był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21.

W kadrze Polski seniorów do tej pory wystąpił w 35 spotkaniach. Euro 2016 we Francji będzie jego debiutem na tak wielkiej imprezie piłkarskiej.

Grupowymi rywalami Polaków we Francji będą: Irlandia Północna (12 czerwca, godz. 18), Niemcy (16 czerwca, godz. 21) oraz Ukraina (21 czerwca, godz. 18). Awans do kolejnej rundy wywalczą dwie najlepsze drużyny. Awans wywalczą również cztery zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.