Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Dla mnie każdy dzień zaczyna się o 5 rano, bo jako miłośniczka zwierząt mam trzy koty, psa i szynszylę, ale także dokarmiam koty przed blokiem. Wypijam więc mocną kawę bez cukru i zajmuję się obrządkiem trzody domowej. Później idę do pracy, często po południu mam też obowiązki wynikające z bycia radną. Ale piątkowe wieczory są dla mnie świętem, bo o godz. 19 zaczyna się lista przebojów Trójki! Ostatnio mocno dopinguję naszemu Lao Che i jego "Erracie", chciałabym, żeby z szóstego miejsca dotarli do pierwszego.

W sobotę rano tradycyjnie wybiorę się po świeże warzywa, owoce i jajka na targowisko przy Rembielińskiego. Potem idę się uczyć. Tak, tak! Zapisałam się na kolejne studia podyplomowe, bo uważam, że przez całe życie trzeba ćwiczyć umysł. Wieczorem, mam nadzieję, znajdę wreszcie czas na przeczytanie podobno znakomitej książki Dariusza Rosiaka "Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan". A skoro jesteśmy przy książkach, to cały czas wybieram się do Czerwonego Atramentu. Chciałabym też iść z koleżanką albo córką do Heliosa na nowy film " 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

W niedzielę, jako prawdziwa poszukiwaczka skarbów, pewnie pojadę na pchli targ do Włocławka, gdzie można kupić prawdziwe cuda - od pięknych doniczek do porządnych antyków. Później może wybierzemy się z mężem w rejony Sierpca pooglądać stare drewniane młyny wodne na Skrwie. Polecam szczególnie ten w miejscowości Choczeń. Zahaczymy też pewnie o przepiękny kościół z czerwonej cegły w Żurawinie.

W poniedziałek będzie czas na babskie pogaduchy - zabiorę koleżankę do uwielbianej przez nas obie Dolce Caffe na starówce. We wtorek krócej pracuję, więc jeśli nie ma sesji rady miasta, całkowicie poświęcam się sprzątaniu, praniu, prasowaniu. Środa i czwartek też pewnie upłyną mi na tzw. prozie życia, piszę przecież jeszcze pracę podyplomową. Może w międzyczasie uda mi się wpaść do galerii sztuki Oficyna przy Tumskiej.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.