AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Znów ubieramy świąteczne drzewko!


Tegoroczną "Choinkę Dobroczyńców" dedykujemy tym, którzy niosą pomoc, choć sami nie mają zbyt wiele.

Stowarzyszenie Wolontariuszy „Kapitał Ludzki” to płocka organizacja pozarządowa, której misją jest wspieranie wychowanków domów dziecka. Od 2019 r. realizuje Projekt Dom, w ramach którego pomaga młodym osobom opuszczającym domy dziecka w usamodzielnieniu się. Założeniem projektu jest zakup mieszkań przez stowarzyszenie i nieodpłatne udostępnianie ich podopiecznym na pięć lat, aby zapewnić im warunki do dalszej nauki i zbudowania dorosłego życia w bezpiecznych warunkach. Do tej pory stowarzyszenie zakupiło jedno mieszkanie.

Może być znane płocczanom dzięki Kapitalnym Sklepom – sklepom charytatywnym prowadzonym przy ul. Tumskiej 9 i w Galerii Wisła. Tworzy również własne produkty – poduszki Przytulaki, a także ekologiczne torby i plecaki. Dochód z odpłatnej działalności pożytku publicznego jest przeznaczany na realizację Projektu Dom i to właśnie wielkie serca płocczan pozwalają im organizować pomoc dla podopiecznych.

Choinka Dobroczyńców to świąteczna akcja „Gazety Wyborczej", w której firmy, instytucje, szkoły, osoby indywidualne i grupy osób wykupują oznaczone swym logo, nazwą, nazwiskiem ozdoby na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka publikowana jest co tydzień w piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" w Płocku oraz codziennie na stronie plock.wyborcza.pl.


Informacje dla chcących wziąć udział w akcji i pragnących pomóc - w naszym serwisie internetowym
i bezpośrednio u Agaty Kotelon: tel. 507-008-737 lub e-mail: choinka@plock.agora.pl.